MaxBet Sport

Ovo je pojednostavljena verzija strane. Idi na originalni članak.

Trener Radničkog pred Čukarički: Ako ponovimo igru iz Pančeva, imamo dobre šanse za pobedu

Foto: Luka Milosavljević / STARSPORT ©

Fudbaleri Radničkog iz Niša dočekaće u subotu Čukarički u utakmici drugog kola Superlige Srbije, a šef stručnog štaba Nišlija Marko Neđić veruje da njegov tim može do prve pobede u novoj sezoni.

Posle poraza od Železničara u Pančevu na startu prvenstva, trener Radničkog istakao je da ga raduju igra i pristup ekipe, ali da će protiv Čukaričkog biti neophodno ispraviti određene detalje.

– Želimo da se nadmećemo, budemo konkurentni i svaku utakmicu idemo na pobedu. Ostaje žal što u prvom kolu nismo uzeli bar bod, mislim da smo to zaslužili. Igra me raduje, pristup takođe i željno iščekujemo ovu drugu utakmicu. Čukarički je godinama u vrhu tabele i ima svoj sistem. Nisu mnogo promenili ekipu, doveli su nekoliko novih igrača, ali želim da mi igramo ono što treniramo, a ne ono što protivnik želi – rekao je Neđić.

Kakav potez Radničkog: Osim kad dolaze „večiti“, ulaz na Čair je cele sezone besplatan

Strateg Radničkog naglasio je da je cilj da ekipa iz kola u kolo napreduje.

– Naš cilj je da iz utakmice u utakmicu izgledamo bolje i ispravljamo nedostatke koje uočimo. Sigurno je da moramo da popravimo još neke stvari u odnosu na prethodni meč kako bismo pobedili Čukarički. Ako ponovimo pristup i igru iz prve utakmice, mislim da imamo dobre šanse za pobedu – poručio je Neđić.

Kada je reč o sastavu, Radnički pred duel nema većih kadrovskih problema.

– Svi su spremni za utakmicu, imamo neke sitne probleme i videćemo da li će biti otklonjeni do početka. Raduje me što imamo dugu klupu i kvalitetan roster, jer će svaki igrač biti važan kako bismo tokom cele sezone bili konkurentni – dodao je trener Nišlija.

Iskusni štoper Radničkog Uroš Vitas očekuje dobru atmosferu na Čairu i pozvao je navijače da u što većem broju podrže ekipu na prvom domaćem meču u sezoni.

– Naravno da očekujemo pobedu. Pozvao bih navijače da dođu u što većem broju. Igra koju smo prikazali, posebno u prvom poluvremenu u Pančevu, nešto je što može da privuče publiku. Nadam se da će stadion ove sezone biti ispunjeniji nego prošle. Atmosfera u ekipi je odlična još od početka priprema. Pokazujemo zajedništvo i karakter, svi smo jedni uz druge. Otkako sam u klubu, mislim da atmosfera nikada nije bila bolja – rekao je Vitas.

Utakmica između FK Radnički i FK Čukarički igra se u subotu, 25. jula, od 17.30 na stadionu Čair. Glavni sudija biće Novak Simović.