Niže lige Srbije

Rafal Zlatibora za nastavak trke za Prvu ligu

Dejan Prlina

,

Nema šale sa Zlatiborcima, koji su lideri Srpske lige “Zapad”, bar do meča Sloge u Lajkovcu. Domaćin je lako i ubedljivo savladao goste iz Užica i sačuvao šanse za plasman u Prvu ligu. Pobeda bi bila i ubedljivija da na golu Užičana nije bio Lazić, koji je sprečio bar još dva sigurna pogotka domaćina.

ZLATIBOR – JEDINSTVO PUTEVI 4:1 (3:0)

Gledalaca: 250. Sudija: Ilija Brdar (Novi Sad). Strelci: Ćirovi u 5, Vujić u 26, Vidić u 36, Mitrović u 75. za Zlatibor, Bakić u 78. minutu za Jedinstvo. Žuti karton: Đurić (Jedinstvo).

ZLATIBOR: Divac, Miličić, Srbijanac (Mitrović), Jokić, Anđelković, Radulović, Kastratović (Nikačević), Ristivojević (Lazović), Vidić, Vujić, Ćirković.

JEDINSTVO PUTEVI: Lazić, Živković, Bralušić (Cvetković), Đurić, Cvetković, Mitrović, Radović (Bakić), Glišić, Knežević, Milivojević (Lazarević), Šunjarević.

OSTALI IZVEŠTAJI SRPSKE LIGE “ZAPAD”

KARAĐORĐE – MOKRA GORA 1:4 (0:2)

Gledalaca: 150. Sudija: Ivan Nikitović (Čačak). Strelci: Lazarević u 75. za Karađorđe, Radojević u 15, Bešović u 26, Hot u 72. i Tanasković u 89. minutu za Mokru Goru. Žuti kartoni: Milovanović, Golubović (Karađorđe), Sedlarević (Mokra Gora).

Gosti zasluženo nose bodove iz Topole. Domaćin ima razlog da žali jer Vuković u 23. minutu nije realizovao penal. Kazna je stigla vrlo brzo, Bešović je iz kontre povećao prednost Mokre Gore na 2:0 i praktično odredio sudbinu meča.

ŠUMADIJA – PROLETER MIHAJLOVAC 1:0 (0:0)

Gledalaca: 400. Sudija: Predrag Simić (Užice). Strelac: Spasić u 32. minutu. Žuti kartoni: Ilić, Kačarević, Milentijević (Šumadija), Racković (Proleter Mihajlovac).

ŠUMADIJA (A): Nićiforović, Ilić (Pajević), Mihajlović, Radenković, Kačarević, Radojević, Ranđić, Drobnjak, Spasić (Milojević), Ratković (Spasojević), Trivković.

PROLETER MIHAJLOVAC: Kabir, Tasić, Stojković, Racković, Komazec (Pejić), Cigulajkić, Živanović, Lukić (Živković), Janković, Milosavljevič, Dišić (Kosović).

Pobednik je odlučen u 32. minutu, kada je Trivković centrirao, Ratković je prosledio loptu, a Spasić loptu sa gol linije sproveo u mrežu.

TUTIN – ŠUMADIJA 1903 1;0 (0:0)

Gledalaca: 300. Sudija: Ljubiša Borisavljević (Ivanjica). Strelac: Đokić u 77. minutu. Žuti kartoni: Đokić (Tutin), Vidić, Knežević i Matić (Šumadija 1903).

TUTIN: Mugoša, Grkajac (Župić), A. Hot, Đakovac (Dacić), Đokić, Smajlagić, Kurandić, Đoković, Skenderović, Milić, Milenković.

ŠUMADIJA 1903: Nastić, Todorović, Baroš, Andrić, Vranić (Živković), Milosavljević, Đurović (Pavlović), Đorđević, Knežević, Vidić, Aleksić.

Tutinci su savladali jednog od direktnih rivala u borbi za opstanak. Golman Sava Mugoša u prvom poluvremenu odbranio je nekoliko zicera gostiju, a gol odluke postigao je Miloš Đokić, glavom sa pet metara, posle centaršuta Igora Grkajca.

LOZNICA – FAP 0:0

Gledalaca: 600. Sudija: Nikola Đorđević (Aranđelovac). Žuti kartoni: Martinović, Stanojević, Stevanović (Loznica), Ranitović, Šalipur, Avramović (FAP).

LOZNICA: Jeveričić, Teofanov, Spasenović, Živković, I. Petrović, M. Petrović, Martinović, Brkić (Avramović), Milovanović, Stevanović, Stanojević.

FAP: Trifunović, Ranitović (Stanković), Žilović, Minić, Đonović, Grbović, Avramović, Milovanović (Kostadinović), Lojović, Ivanović, Milošević (Šalipur).

Gosti su došli u Lozicu da se odbrane i uspeli su u tome. Domaćin je propustio nekoliko odličnih prilika, posebno u prvom poluvremenu.