RASPLET Belgijanci pogurali Dance u nokaut fazu (VIDEO)

Branko Sekulovic

,

Lukaku proslavlja drugi gol protiv Finske (Foto: Beta/AP)

Belgijanci su odradili ono što se od njih očekivalo. Pobedili su Finsku, opravdali prvo mesto na FIFA listi, ali su na taj način i pogurali domaćina Dansku u osminu finala Prvenstva Evrope. Dugo su se mučili Belgijanci, ređale su se šanse pred Finskim golom, a onda u poslednjih 15 minuta pao je severni bunker i moglo je da počne slavlje, ali ne u Sankt Peterburgu gde se igrala ova utakmica, već u – Kopenhagen.

Kopa Amerika: Na meču Argentina – Paragvaj, naša kladionica nudi kvotu 2.50 za igru 1-1.

Lukakuova prilika iz 16. minuta, što je bilo prvo uzbuđenje do tada, ne bi ništa promenila jer je napadač Belgije bio u ofsajdu. U 23. minutu sjajni De Brujne je sve sam uradio, ali je otišao previše ukoso, pa i iz te pozicije prilično je namučio golmana Finske.

Finci sU se nekako držali,ali nisu pretili. Zato jesu Belgijanci, u 38. minutu je Lukaku šutirao glavom, ali pravo u finskog golmana. Imali su Belgijanci još dve dobre prilike, najpre ponovo preko Lukakua u 40. minutu, a u poslednjim trenucima u šesnaestercu je pao Azar, ali naš dželat iz Rusije, Feliks Brih, samo je odmahnuo rukom, a nije reagovao ni VAR.

U nastavku ništa novo na terenu. Belgijanci ne uspevaju da probiju bunker Finske, koja sa druge strane nije pokazivala neku preteranu želju da krene ozbiljnije ka golu Kurtoe. Azarova šansa u 60. minutu bila je ko zna koja po redu, ali gola nema.  Sve do 66. minuta, kada se mreža Finske konačno zatresla! Strelac Lukaku, a onda na scenu stupaju sudija Brih i VAR. Čeka se odluka a ona glasi – nije gol, zbog milimetarskog ofsajda! Razočarenje u tom trenutku za Belgijance, ali još veće za Dance.

I u 75. minutu konačno gol, konačno je Belgija povela i to kako! Posle kornera golman Finske Hradecki je nespretno reagovao i prosledio loptu u sopstvenu mrežu! Kakva tragedija za do tada odličnog finskog golmana, a sa druge strane sigurno erupcija oduševljenja navijača Danske.

A u 81. minutu Romel Lukaku sve rešava, duplirajući prednost Belgijanaca, koji su overili prvo mesto u grupi sa maksimalnim učinkom.

FINSKA – BELGIJA 0:2 (0:0)

Strelci: 0:1 Hradecki ag u 75, 0:2 Lukaku u 81. minutu. Stadion u Sankt Peterburgu. Sudija: Feliks Brih (Nemačka)

FINSKA: Hradecki – Raitala, Tojvio, Arajuri, O’Šognesi, Ljornen (od 70. Alho) – Lod, Sparv (od 59. Šuler), Kamara – Pohnjapalo (od 70. Kauko), Puki

BELGIJA: Kurtoa – Bojata, Denajer, Vermalen – Trosar (od 76. Mejner), De Brujne, Vitsel, Šadli – Doku (od 76. Batshai), Lukaku (od 84. Benteke), E. Azar