RASPUCAN Radonjić “overio” Žirondince (VIDEO)

Zeljko Mutavdzic

,

Nemanja Radonjić nikako da se ustali u prvu postavu Marselja (Foto: Beta/AP)

Ove sezone Marselj se ne šali sa Andreom Viljašom-Boašom na kormilu. Nekadašnji šampion Evrope drži čvrsto drugo mesto u Ligi 1. U poslednjem meču 17. kola šampionata Francuske ekipa sa Velodroma dobila je Bordo sa 3:1 (0:1).

PREMIJER LIGA: Na meču Vest Hem – Arsenal, kladionica MaxBet nudi kvotu 5.50 za igru 1-1.

Žirondinci su poveli pogotkom Adila u 31. minutu, ali u nastavku druga priča. Domaćin je krenuo ofanzivno, a za samo 12 minuta rezultat je preokrenut. Pogotke za Marselj postigli su Amavi i Sanson.

Srpski reprezentativac Nemanja Radonjić i dalje je rezervista. Dobio je priliku u 64. minutu umesto Žermena. Imao je nekoliko dobrih poteza, a odličnih pola sata na terenu krunisao je u poslednjim trenucima susreta kada je postigao treći gol ove sezone u šampionatu Francuske. Gosti su krenuli na sve ili ništa, sevnula je kontra. Radonjić je hladnokrvno u situaciji 1 na 1 sa golmanom gostiju postigao gol za overu tri boda tima sa juga zemlje.

Ovo je bila šesta uzastopna pobeda Marselja, koji za liderom Pari Sen Žermenom kaska pet bodova, a “sveci” imaju i utakmicu manje.