RATNIČKI DUH Kalinić probudio Zvezdu za drugu pobedu u eliti! Pao je posrnuli Žalgiris u Beogradu!

Bojan Brezovac

,

Nikola Kalinić (Foto: Starsport)

Još jedna ratnička utakmica i nova pobeda Zvezde. Već sada možemo da pričamo o dobrom startu Zvezde u Evroligi. Posle tri odigrana meča izabranici Dejana Radonjića imaju dve pobede, a vrlo lako su mogli i do trijumfa protiv Fenerbahčea u prvom kolu. Ipak od tada je pao Makabi, a sada i Žalgiris na prvom meču Evrolige u Beogradu posle 19 meseci. Očekivamo bilo je teško i naporno u realizaciji, ali na kraju Zvezda zasluženo slavi sa 73:61.

Brazil: Na meču Atletiko-MG – Santos, naša kladionica nudi kvotu 3.45 za igru ug 4+.

Meč je imao u predigru sa Nikolom Kalinićem u glavnoj ulozi, sve zbog nekadašnji izjava koje su razjutile najvatrenije navijače Zvezde. Čak se spminjao i bojkot zbog svega, ali tokom dana sve je izglađeno i meč sa Žalgirisom je bio u prvom planu, ali i već pomenuti Kalinić koji je pokazao suvi kvalitet.

Kada je bilo najteže u drugom poluvremenu, Kalinić je preuzeo loptu u svoje ruke i rešio nekoliko napada u nizu i tako još jednom potvrdio da je apsolutni lider Zvezde ove sezone uz Nejta Voltersa i Luku Mitrovića koji je nastavio da igra fenomenalno ove sezone.

Brojke sa ove utakmice takođe pokazuju istu sliku. Nikola Kalinić je bio najefikasniji sa 15 poena i pet skokova. Pratio ga je Ognjen Dobrić sa 13, dok je Luka Mitrović imao 12 poena i sedam skokova, a Volters 11 poena i sedam asistencija.

Kada se podvuče crta, Zvezda je ratničkim duhoom u odbrani uspela da prelomi otpor žilavog protivnika iz Kaunasa koji je žestoko potrešen. Čak su i pre ovog meča promenili trenera pošto je danas na klupi debitovao legendarni Jure Zdovc, ali ni to nije pomoglo Litvancima koji još uvek ne znaju za pobedu.

Prvo poluvreme Zvezda je završila sa dva poena prednosti 29:27, najviše zahvaljujući dobroj odbrani. Oba tima su igrali odbranu u visokom intezitetu, ali to nisu uspeli da valorizuju u napadu. Najefikasniji u Zvezdi bio je Nejt Volters sa devet poena, dok je Žalgiris u igri držao Džoš Nibo sa 10 poena i sedam skokova.

Crveno-beli su i u drugom poluvremenu nastavili sa odličnom igrom u odbrani. Sve do tri minuta pre kraja Žalgiris je uspevao da se održi na jedan posed lopte zaostatka, kada je Zvezda odličnom napadačkom rolom uspela da iskoristi dobru odbranu, ode na plus 10 minut pre kraja i reši pitanje pobednika.

Zvezda sa druge strane prepuna samopouzdanja putuje u Moksvu gde već u petak igra igra protiv CSKA od 19 časova.