ŠPANIJA

Real Madrid sa 10:1 do osmine finala Kupa Kralja

,

Marko Asensio je junak meča (Foto: Beta/AP)

Fudbaleri Real Madrida rutinski su odradili posao protiv trećeligaša Merilje i pobedom sa 6:1 (3:0) u revanš meču šesnaestine finala Kupa Kralja izborio plasman u sledeću fazu.

“Kraljevski klub” je tako slavio ukupnim rezultatom 10:1, pošto je na severu Afrike u prvom meču slavio sa 4:0.

Junak pobede u četvrtak na “Santijago Bernabeuu” je bio Marko Asensio, koji je postigao prva dva gola, u 33. i 35. minutu, ali je potom asistirao Sančezu u 39. minutu za 3:0.

U nastavku su se u strelce upisali još i Isko, dva puta, Žunior Vinicijus. Merelja je samo postigla počasni pogodak u 81. minutu, kada je Kasmi iz jedanaesterca smanjio na 5:1.