maxbet

REVIJA MAJSTORIJA Zenit u 95. minutu postigao gol vredan titule (VIDEO)

,

Branislav Ivanović (Foto: Beta/AP)

Sve je izvesnije – Branislav Ivanović će podići pehar šampiona Rusije. Fudbaleri Zenita su u subotu ostvarili veoma važnu pobedu, na gostovanju direktnom konkurentu za titulu Krasnodaru. Tim iz Sankt Peterburga je slavio sa 3:2 (1:1).

Kvota u MaxBetu na trijumf Tuluza nad Lilom je 3.40.

Luda je bila utakmica u Krasnodaru, domaći tim je dva puta stizao zaostatak, samo da bi Zenit osvojio tri boda golom u 95. minutu. Junak meča je bio Artem Dzjuba, koji je u 19. minutu i doneo prednost gostima.

Posle ubačene lopte sa levog krila, Rigoni je šutirao, a golman Krasnodara odbio loptu, koja se vratila Rigoniju. On je ovog puta zalomio u peterac, a Dzjuba se našao na pravom mestu i prosledio je u gol.

Šest minuta kasnije je Krasnodar izjednačio. Viktor Kleason je odlično reagovao na centaršut sa levog krila. Tim rezultatom se i završilo prvo poluvreme, a u nastavku rapsodija lepih golova.

U 69. minutu je bio slobodan udarac za Zenit, udaljen više od 20 metara od gola Krasnodara. Ivanović i Rakitski su namestili loptu, šut je odapeo Ukrajinac – savršeno. Za 2:1.

Činilo se da će to biti dovoljno za tri boda, sve dok nije počela nadoknada vremena. Opsedali su domaćini gol Zenita, a onda je Maurisio Perejra postigao predivan gol sa distance.

Sa tim bodom bi Krasnodar ostao u trci za titulu, ali proklet je ove sezone. Očigledno je da mu nedostaje iskustvo u važnim utakmicama. Prvo ga je Valensija eliminisala iz osmine finala Lige Evrope golom u nadoknadi, a sada je ostao i bez titule.

Zenit je imao korner u 95. minutu, a Noboa je pogodio stamenog Dzjubu u protivničkom petercu. Ruskom centarforu je ostao rutinski posao.

Ivanović je čitav meč odigrao sa kapitenskom trakom oko ruke.

Zenit sada ima devet bodova više od Krasnodara, a osam od Lokomotive, koja je u subotu odigrala sa CSKA Moskvom 1:1. Šesta šampionska titula je sve bliža Sankt Peterburgu.