LIGA EVROPE

LIGA EVROPE Roma “italijanski” eliminisala Ajaks, Tadiću poništen gol (VIDEO)

,

Fudbaleri Ajaksa nisu uspeli da se plasiraju u polufinale Lige Evrope. Oni na Olimpiku nisu nadoknadili rezultatski minus iz prvog četvrtfinalnog meča, Roma je odolela i izvukla 1:1 (0:1). Rimljani su ukupnim rezultatom 3:2 prošli dalje.

SERIJA A: Kvota u MaxBetu na pobedu Udinezea protiv Krotonea je 1.95.

Reprezentativac Srbije i kapiten Ajaksa Dušan Tadić odigrao je čitav meč. Njegov tim je poveo golom Brajana Brobija u 49. minutu, ali ni to nije bilo dovoljno za prolaz. Italijane je vodio taj rezultat dalje zbog gola u gostima.

Zato je Ajaks morao da napada i dalje, a Tadić je uspeo da zatrese mrežu u 56. minutu. Taj gol je ipak poništen posle reakcije iz VAR sobe, zbog faula koji je prethodio tom pogotku.

Roma se branila, onako kako je svojstveno italijanskim klubovima i reprezentaciji. Zadržavala je vreme, čuvala rezultat i čekala idealnu priliku da zada konačan udarac.

Dočekala je u 72. minutu, kada je Tadić izgubio loptu blizu gola Rome. Možda je bio i fauliran, ali to nije dosudio Entoni Tejlor. Roma je organizovala kontranapad, a posle proklizavanja Timbera i srećnog odbitka, lopta je došla do Edina Džeka, koji je spretno reagovao i postavio konačan rezultat.

Kasnije je Ajaks pokušavao da izbori produžetke, ali Roma se previše dobro branila i sačuvala je prednost.

U polufinalu će da igra protiv Mančester junajteda, koji je još jednom savladao Granadu sa 2:0 (1:0).

Prednost je engleskom timu doneo Edinson Kavani već u 6. minutu, posle čega je Granada bila u gotovo nemogućoj misiji da postigne tri gola. Nije dala nijedan, umesto toga je samo Valjeho u 90. minutu zatresao sopstvenu mrežu za konačan ukupni rezultat 4:0.

U polufinale se plasirao Viljareal, koji je na svom terenu savladao Dinamo Zagreb sa 2:1 (2:0) i prošao dalje ukupnim rezultatom 3:1.

Pako Alkaser je u 36. minutu doneo prednost španskom timu, a na 2:0 je povisio Žerar Moreno u 43. minutu. Zagrepčani su samo uspeli da postignu počasan pogodak u 74. minutu, preko Milsava Oršića.

Najubedljiviji trijumf u četvrtak ostvario je Arsenal, koji je deklasirao Slaviju u Pragu sa 4:0 (3:0). “Tobdžije” su dilemu otklonule u razmaku od šest minuta, u periodu od 18. do 24. minuta, kada su postigli tri pogotka.

Nikolas Pepe je prvi savladao golmana Čeha, tri minuta kasnije je Aleksandre Lakazet duplirao prednost, a potom posle novih tri minuta je Saka praktično overio polufinale. Lakazet je samo u finišu meča potvrdio ubedljiv trijumf i prolaz ukupnim rezultatom 5:1.