Ronaldo se vratio na Old Traford i golovima najavio blistavu sezonu! (VIDEO)

,

Kristijano Ronaldo (Foto: Beta/AP)

Nova era Mančester junajteda je počela. Posle 12 godina, Kristijano Ronaldo je obukao dres “crvenih đavola” i naterao 80.000 navijača da kućama odu zagledani u svetlu budućnost. Drugi mandat u slavnom klubu, Portugalac je obeležio s dva gola u pobedi nad Njukaslom – 3:1 (1:0).

Španija: Na meču Atletik Bilbao – Majorka, naša kladionica nudi kvotu 2.85 za igru 1-1.

Dočekan je burno i naravno  da su svi pogledi bili usmereni ka njemu. Ipak, nije se Ronaldo naigrao u prvom poluvremenu, pritešnjen zgusnutom odbranom “svraka”. Međutim, bio je tamo gde treba samo desetak sekundi pre odlaska na odmor. Džejdon Sančo je pucao, golman Vudmen kratko odbio loptu, a Portugalac je bio tu da je ćušne u mrežu. Bio je to njegov prvi gol za Junajted posle 12 godina i četiri meseca!

Pogodak Mankilja u 56. minutu nagovestio je da bi slavljeničko popodne na Teatru snova moglo da bude pokvareno. Ali, da sve bude svečarski, pobrinuo se ponovo Ronaldo. Pravovremen pas Luka Šoa je oštrim udarcem levom nogom pretvorio u novu prednost.

Bodove je osigurao čovek za koga kažu da je odigrao važnu ulogu u ubeđivanju Ronalda da dođe u klub, njegov zemljak Bruno Fernandeš. Protivnici su mu ostavili prostor, a Portugalac je to iskoristio i projektilom postigao veoma lep gol. Tačku je stavio probuđeni Džesi Lingard.

Šampion je u Lesteru slavio pogotkom Bernarda Silve posle 15 minuta u drugom poluvremenu, a popodne je obeležila i pobeda Arsenala koji je tragično počeo sezonu. Strelac gola za minimalnu pobedu nad nejakim “kanarincima” bio je Pjer-Emerik Obamejang.

Bajkovit start sezone, najbolji u klupskoj istoriji, Brajton je obeležio pobedom u zapadnom Londonu, nad Brentfordom. Strelac je bio Trosar u 90. minutu. U Sautemptonu nije bilo golova, dok je Vulverhempton odneo bodove iz Votforda. Oba gola viđena su u završnih 20 minuta meča.