ŠAMPIONOVE MUKE Liverpul primio tri gola od povratnika, ali je pobedio (VIDEO)

Radomir Djurovic

,

Mohamed Salah je bio trostruki strelac (Foto: Beta/AP)

Fudbaleri Liverpula pobedom su krenuli u odbranu titule u Premijer ligi. Oni su u prvom kolu posle velike borbe savladali povratnika u najviši rang Lids sa 4:3 (3:2).

LIGA ŠAMPIONA Crvena zvezda u sredu od 17 časova gostuje Omoniji na Kipru, a “dvojka” na naš tim u kladionici MaxBet je 1.90.

Pošteno su se namučili izabranici Jirgena klopa da osvoje tri boda iako tako nije izgledalo na početku. Već u četvrtom minutu je dosuđen penal za domaće posle igranja rukom jednog igrača Lidsa. Siguran sa bele tačke je bio Mohamed Salah.

Prednost je trajala samo do 12. minuta kada je Herison izjednačio na 1:1. Novu prednost “crvenima” je doneo Virdžil van Dajk u 20. minutu, ali je u 30. Bamford izjednačio na 2:2. Egipćanin je u 33. postigao treći gol za Liverpul i sa rezultatom 3:2 se otišlo na odmor.

Poljak Klih je u 66. minutu izjednačio na 3:3 i činilo sed a će to da bude konačan rezultat. Međutim, u 88. minutu je u kaznenom prostoru Rodrigo oborio jednog igrača Liverpula, a sudija je ponovo pokazao na belu tačku. Opet je odgovornost preuzeo Salah i bio je precizan za konačnih 4:3.