SAPLELI SE U BELGIJI Filip Stojković ostao bez Lige šampiona

,

Filip Stojković u dresu Crvene zvezde (Foto: Starsport)

Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde, Filip Stojković, neće igrati ove godine u Ligi šampiona. Njegov Rapid iz Beča je izgubio u 3. kolu kvalifikacija za elitno takmičenje od Genta sa 2:1 (1:0).

KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA: Kvota u MaxBetu na trijumf Mitjilanda protiv Jang bojsa je 2.65.

Nije austrijskom predstavniku pomoglo ni to što je bivši reprezentativac Crne Gore odigrao celu utakmicu. Rapid je odigrao dobar meč, ali za razliku od rivala, nije iskoristio šanse koje je imao.

Prva mu se ukazala već u drugom minutu, kada je Kelvin Arase šutirao, a Dejvi Roef sjajno intervenisao. Novu veliku priliku gosti su imali u 17. minutu, posle fenomenalnog prodora Tomasa Murga. Nanizao je nekoliko igrača Genta pre nego što je šutirao, ali je loptu poslao sa pogrešne strane stative.

Kazna je stigla u 36. minutu. Sven Kums je poslao loptu u šesnaesterac, a Niklas Dorš je ostao sam i nije mu bilo teško da postigne gol. Belgijanci su poveli sa 1:0 i tako načinili važan korak ka prolazu.

U samom finišu prvog poluvremena su viđene još dve šanse. Prvo je Roman Jaremčuk propustio priliku, šutirao je previše u levo iz dobre pozicije. Minut kasnije je Rapid imao korner, a Funtas je šutirao precizno. Ipak, Roef je intervenisao.

I na početku drugog poluvremena je Rapid bio u dobroj šansi. Erčan Kara je šutirao snažno, preko prečke. Međutim, u 57. minutu, meč je praktično bio rešen.

Leo Griml je u prevelikoj želji da dođe do lopte faulirao i povredio Đorđija Čakvetadzea u šesnaestercu Rapida. Jaremčuk je potom izveo jedanaesterac precizno, lopta je završila u mreži iako ju je Štrebinger imao na ruci.

U preostalih pola sata je Rapid napadao, ali Gent je znao da se brani i praktično da nismo videli dobru šansu ispred njihovog gola sve do 93. minuta. Tada je Dejan Ljubičić centrirao sa levog krila, a Jusuf Demir se poklonio i glavom poslao loptu u mrežu. Međutim, bilo je to previše kasno, nije bilo više vremena da se izbore produžeci.

Gent će u plej-of za Ligu šampiona, gde su već i Benfika i Dinamo Kijev, a Rapid će u kvalifikacije za Ligu Evrope.