Sarajevo osvojilo Kup BiH, prva “dupla kruna” na vidiku

Milena Kovacevic

,

Ilustracija/Foto: Starsport

Sarajevo je osvojilo Kup BiH i na pragu je prve “duple krune” od raspada Jugoslavije. Sarajlije su uprkos porazu od Širokog Brijega u revanš susretu finala (1:0) došli do trofeja.

Saragosa dočekuje Hihon u petak od 21 čas. Kladionica MaxBet nud kvotu 2,20 na pobedu domaćina.

Jedini gol u ovom susretu postigao je Dražen Bagarić, koji je posle sjajne asistencije Ivana Enina rutinski matirao Vladana Kovačevića u 23. minutu.

Da nije bilo pomenutog Kovačevića, ko zna kako bi se završio ovaj duel. Međutim, čuvar mreže Sarajeva bio je na visini zadtka u nekoliko navrata, spasavao je sigurne golove.

Gosti su 20 minuta pre kraja susreta ostali sa desetoricom fudbalera. Crveni karton dobio je Numan Kurdić. Međutim, to nije pomoglo Širokom Brijegu da ostvari bolji rezultat.

Ipak, domaćin je mogao da udvostruči prednost u 55. minutu, kada je lopta pogodila u ruku fudbalera Sarajeva, Lazića, ali je sudija Mujić odbio da pokaže na “belu tačku”. Široki Brijeg je na taj način oštećen i, sasvim sigurno, suđenje u revanšu finala biće glavna tema narednih dana.

Sarajevo je na korak do prve duple krune od raspada SFRJ, pošto dva kola pre kraja Premijer lige ima tri boda više od mostarskog Zrinjskog.