Totenhem surov protiv nesrećne Zvezde, raspršen san o osmini finala

,

Gde je nestala ona sreća koju je Crvena zvezda imala u poslednjih nekoliko sezona? Protiv Totenhema u sredu je boginja Fortuna bila naklonjena “pevcima” svaki put kada se lomilo. Na kraju su se slomila kola prvaka Srbije i londonski klub je slavio u 4. kolu Lige šampiona na stadionu “Rajko Mitić” sa preubedljivih 4:0 (1:0).

Kvota u MaxBetu na pobedu Karabag Agdama protiv APOEL-a je 3.60.

Nikako Zvezda nije zaslužila da bude deklasirana. Igrala je izuzetno hrabro na punoj Marakani, imala nekoliko stopostotnih prilika, ali su sjajni golman Paolo Gazaniga, stativa i prečka spasili goste.

Sa druge strane, gotovo sve što su igrači Totenhema poslali ka golu Milana Borjana završilo je u mreži. Tu se najbolje videla razlika u iskustvu između igrača aktuelnog vicešampiona Evrope i prvaka Srbije. Prvu grešku, do tada sjajnog Dušana Jovančića na sredini terena, u 34. minutu je kaznio Lo Selso. Prvo je Kejn pogodio stativu, Zvezdini defanzivci se nisu najbolje snašli, zatresla se i prečka, a onda je Lo Selso napokon savladao Borjana.

Pre toga je Milan Pavkov propustio stopostotnu priliku, a posle gola Totenhema je Radživ van La Para pogodio stativu. U nastavku akcije je Sančez umalo zatresao svoj gol, ali se od njega lopta odbila samo u prečku.

I na početku drugog poluvremena je malo nedostajalo da Zvezda izjednači. Mateo Garsija je osvojio loptu na polovini “pevaca”, ali je potom došlo do nesporazuma između njega i Milana Pavkova.

Kazna je usledila u 57. minutu, i to na surov način. Pavkov je probao da sačuva loptu na ivici šesnaesterca Totenhema, ali je u padu poslao loptu na deo terena na kojem nije bilo Zvezdinih igrača. Totenhem je prvi put ove večeri izveo savršenu akciju i Son je pogodio za 2:0.

Posle toga je Zvezda pala, ubrzo je bilo 3:0. Poslednjih desetak minuta je naš predstavnik igrao sa igračem manje, pošto je Pavkov iskrenuo skočni zglob, a rezervista Kristijan Eriksen je u finišu uz dosta sreće postigao pogodak za 4:0. Verovatno bi njegov udarac zaustavio Borjan, da lopta nije pogodila Kanjasa i od njega se odbila u mrežu Zvezde.

Na kraju, situacija u grupi B je praktično rešena. Bajern će biti prvi, Totenhem gotovo izvesno drugi, a Zvezda i Olimpijakos će se u 6. kolu u Atini boriti za treće mesto i plasman u šesnaestinu finala Lige Evrope. Surova je realnost – Zvezda nema ni iskustvo, ni kvalitet za završnicu elitnog takmičenja.

CRVENA ZVEZDA – TOTENHEM 0:4 (0:1)

Strelci: Lo Selso 34, Son 57, 61, Eriksen 85.
Stadion: “Rajko Mitić”
Sudija: Karlos del Sero Grande (Španija)

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić (od 46. Žander), Milunović, Degenek, Rodić, Petrović, Jovančić (od 62. Kanjas), Garsija (od 67. Boaći), Marin, Van La Para, Pavkov
Rezerve: Popović, Pankov, Vulić, Boaći, Žander, Simić, Kanjas.

Totenhem: Gazaniga – Rouz, Dajer, Fojt, Sančez, Sisoko, Lo Selso, Ndombele, Ali (od 62. Eriksen), Son (od 75. Sesenjon), Kejn
Rezerve: Vorm, Aldervereld, Sesanjon, Eriksen, Moura, Skip, Dejvis.

TOK MEČA:

90+2′ – Povredio se i Ričmond Boaći. Nije ovo veče Zvezdinih napadača… Crveno-beli do kraja meča igraju sa devetoricom igrača.

85′ – GOOOOOOOL! Koliko sreće za Totenhem. Eriksen je primio loptu na ivici šesnaesterca, šutirao i pogodio Kanjasa u nogu, a od njega se lopta odbila u gol za 4:0. Nije Zvezda zaslužila ovako ubedljiv poraz.

83′ – Šut Eriksena i prva odbrana Borjana na utakmici. Nije imao težak zadatak, bio je to slab udarac.

78′ – Povredio se Milan Pavkov. Nezgodno je doskočio na levu nogu i iskrenio zglob. Zvezda više nema izmena tako da ostaje sa 10 igrača na terenu.

71′ – Kejn je bio u dobroj prilici. Srećom, šutirao je neprecizno.

69′ – Nekontrolisan šut Ndombelea sa oko 22 metra.

68′ – Imala je Zvezda slobodan udarac iz dobre pozicije. Marin je poslao loptu u peterac, ali su se gosti odbranili i prosledili je u korner.

61′ – GOOOOOOOOL! Ovo je sada već neverovatno… Sve što šutnu “pevci” uđe. Rouz je proigrao Kejna, on prosledio do Sona, a Korejac pogodio za 3:0.

59′ – Oprobao je Pavkov šut, ali je Gazaniga to lako uhvatio.

57′ – GOOOOOOOL! Kakav kontranapad Totenhema… Pavkov je pogrešio, lopta je brzo došla do Sona, a on pogađa za 2:0.

52′ – Prilika za Totenhem, Milunović je u poslednjem momentu izbacio loptu u korner.

49′ – Otišla je još jedna fenomenalna šansa Zvezde u propast. Garsija je oteo loptu defanzivcima Totenhema, prosledio je do Pavkova, a centarfor crveno-belih je želeo da je vrati Argentincu. Došlo je do nesporazuma, Garsija je mislio da lopta ide Marinu i na kraju niko nije došao do nje. Ostalo je 0:1.

46′ – Nastavljen je meč. Žander je zamenio Gobeljića.

POLUVREME: Srećni Totenhem vodi sa 1:0. Međutim, nije bio toliko bolji od Zvezde, koja je imala dve stopostotne prilike. Fortuna je u prvih 45 minuta bila naklonjena “pevcima”. Nadajmo se da će se u nastavku to okrenuti.

44′ – Šteta… Neverovatno kakva prilika za Zvezdu. Prvo je Van La Para pogodio stativu, posle toga se lopta odbila od Sančeza u prečku. Totenhem se nekako odbranio…

42′ – Velika prilika za Totenhem. Milunović se okliznuo i u padu dodao rivalu loptu. Son je probao da šutira pored Degeneka, ali je izblokiran.

41′ – Lo Selso šutira iz daljine levom nogom pored gola.

34′ – GOOOOOOOL! Vodi Totenhem sa 1:0. Lo Selso je pogodio svoj prvenac ove sezone. Kakav je to bio karambol. Prvo je Kejn pogodio stativu, pa je Milunović sklonio loptu sa gol linije, zatim i Kejn promašio prazan gol, zatresla se i prečka, ali se konačno lopta odbila do Lo Selsa, koji je bio precizan.

30′ – Prvi žuti karton na utakmici. Dajer je udario Pavkova u lice pri skoku i zato je javno opomenut.

26′ – Jako loš šut Sisokoa sa velike udaljenosti. Lopta je otišla na severnu tribinu.

23′ – Ogromna prilika za Milana Pavkova! Garsija je isčeprkao neku loptu u kontranapadu, ona je došla do Pavkova, a centarfor Zvezde je šutirao snažno “iz prve”. Gazaniga je fenomenalno reagovao i odbranio ovu stopostotnu šansu.

22′ – Ostalo je malo više prostora za Sona na ivici šesnaesterca. Korejac nije čekao, šutirao je levom nogom. Neprecizno.

18′ – Bilo je ovo opasno po Borjana. Totenhem je imao korner, oštro je lopta upala u peterac, ali je Zvezdin golman bio pribran i “boksovao” je iz šesnaesterca.

13′ – Prvi udarac na utakmici. Hari Kejn je šutirao iz teške pozicije pored gola.

3′ – Sjajna koreografija “delija”.

1′ – Počeo je meč. Zvezda je izvela prvi udarac.

• Totenhem je na svom zvaničnom Tviter nalogu svojim navijačima pokazao kako izgleda proći kroz “zlooglašeni” tunel na Marakani.