MaxBet

Zvezda sa pola snage nadigrala Vošu, Lalatović se rano predao

,

Fudbaleri Crvene zvezde su na +13. Iskoristili su crveno-beli kiks Partizana protiv TSC-a (1:1) i na stadionu “Rajko Mitić” pobedom protiv Vojvodine sa 2:0 (1:0) povećali razliku na tabeli Superlige Srbije.

PRVENSTVO UKRAJINE: Kvota u MaxBetu na pobedu Šahtjora protiv Desne je 1.17.

Nadmudrio je novi trener crveno-belih Dejan Stanković iskusnijeg kolegu sa klupe Vojvodine i bivšeg saigrača, Nenada Lalatovića. Bio je to prvi Stankovićev meč na stadionu “Rajko Mitić” u ovoj, novoj ulozi.

Zvezda je igrala jako dobro, pogotovo u prvom poluvremenu. U tome je pomogao i brz pogodak koji su postigli, već u 18. minutu, iz praktično prve prave prilike. Željko Gavrić je uputio centaršut sa levog krila, odbrana Vojvodine je loše reagovala, a El Fardu Ben se našao na pravom mestu i savladao je Emila Rockova za 1:0.

Upravo je Rockov najzaslužniji što nije bilo ubedljivije. Zaustavio je Milana Pavkova u situaciji “jedan na jedan”, a potom je uspeo da ukroti i šut Bena. Veliku šansu je propustio sredinom prvog dela Veljko Nikolić, pošto je posle šuta pogodio stativu.

U 45. minutu Novosađani su umalo izjednačili, pošto je Ognjen Đuričin lako pretrčao Milana Rodića i potom šutirao neprecizno. Bila je to jedna od dve šanse koju su imali gosti.

Početak drugog poluvremena je bio nešto slabiji, pošto su Beograđani umrtvili igru. Igrači Vojvodine su se malo unervozili, a ključni detalj se desio u 62. minutu. Miodrag Gemović, koji je već imao žuti karton, uklizao je nepotrebno Nikoliću daleko od gola Voše, a umesto da dohvati loptu, zakačio je samo nogu mladog veziste. Za to je zasluženo dobio crveni karton.

Već četiri minuta kasnije je bilo sve jasno. Marko Gobeljić je dobio loptu na oko 25 metara od gola Vojvodine, a onda uputio snažan i precizan udarac. Rockov je bio nemoćan.

Bilo je jasno svima na Marakani da je pitanje pobednika tada rešeno. Jednostavno, Zvezda je bila mnogo bolja od gostiju, koji su imali sada i igrača manje. Zato se Lalatović praktično predao u 73. minutu, kada je na teren umesto jedinog pravog napadača, Momčila Mrkaića, poslao omladinca Dejana Zukića.

Zvezda je spustila loptu, ostatak meča je bio znatno sporiji. Ipak, i tako su domaći stvorili nekoliko šansi. Kazna za promašaje je mogla da stigne u 88. minutu, kada je Đuričin fintom telom ponovo prevario Rodića. Ipak, Borjan je bio oprezan i sprečio je dramu.

Da Stanković ipak ima razloga za brigu pred “večiti derbi” sledećeg vikenda – ima! Posle povreda Ričmonda Boaćija i Tomanea, od centarfora na raspolaganju ima samo Milana Pavkova, a u subotu je snažni špic ponovo pokazao ono što se vidi već nekoliko meseci – daleko je od dobre forme. Teško se kretao na terenu, retko je ulazio u prilike. Kada se u njima i našao, loše se snalazio. Moraće Stanković dobro da razmisli da li će Pavkov da napadne Partizan.

Pre toga ima meč vanrednog kola, sa Inđijom u sredu. Dobiće Pavkov u Sremu verovatno još jednu priliku da se pokaže.

MA, KAKAV MARSELJ Radonjić se vratio na Marakanu! (VIDEO)

CRVENA ZVEZDA – VOJVODINA 2:0 (1:0)

Strelci: Ben 18, Gobeljić 66.
Stadion: Rajko Mitić.
Gledalaca: 25.816.
Sudija: Petar Piper

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Degenek, Milunović (od 77. Babić), Rodić, Petrović (od 66. Vulić), Jovančić, Ben, Nikolić, Gavrić (od 66. Vukanović), Pavkov.
Klupa: Popović, Pankov, Babić, Vulić, Ivanić, Garsija, Vukanović.

VOJVODINA: Rockov, Stojković, Đurić, Saničanin, Devetak (od 49. Andrić), Topić, Drničić, Đuričin, Bojić (od 64. Đurišić), Gemović, Mrkaić (od 73. Zukić).
Klupa: N.Simić, Đurišić, Čović, Zukić, Andrić, Mladenović, Bralić.

TOK MEČA:

90′ – Kraj utakmice. Nije bilo nadoknade.

88′ – Đuričin je prevario Rodića, ali Borjan je sve to lepo pratio i pravovremenim izletanjem je sprečio Novosađane da zakomplikuju završnicu.

85′ – Prilika za domaćina. Dugo su crveno-beli kombinovali u šesnaestercu. Na kraju ostaje 2:0.

82′ – Vulić je izveo korner, Degenek je probao “makazicama”, ali je izblokiran. Samo korner za Zvezdu.

77′ – Novi šut domaćih u okvir gola. Rockov uz malo problema hvata loptu.

73′ – Lalatović se izgleda predao. Iz igre je izveo napadača Mrkaića, a na teren poslao mladog Dejana Zukića. Prilika i za njega da oseti kako izgleda igrati na najvećem srpskom stadionu.

66′ – GOOOOOOOOOOOL! Marko Gobeljić! Primio je loptu na oko 25 metara od gola Vojvodine, a onda uputio sjajan šut, za koji Rockov nije imao rešenje. 2:0!

62′ – Vojvodina ostaje sa igračem manje. Miodrag Gemović je srušio Nikolića daleko od svog gola i za to zasluženo dobio drugi žuti karton

60′ – Pokušao je Drinčić da ugrozi Borjana iz slobodnog udarca. Bila je prevelika razdaljina, lopta je otišla daleko od okvira gola.

54′ – Šut Milunovića sa velike udaljenosti. Neprecizan.

49′ – Prva izmena gostiju. Umesto Devetka na terenu je Nikola Andrić.

46′ – Nastavljena je utakmica.

POLUVREME: Zasluženo vođstvo Zvezde posle prvih 45 minuta. Mogli su crveno-beli da vode i ubedljivije. Lepa koreografija “delija” između dva poluvremena.

45+1′ – Kakva prilika za Vojvodinu. Đuričin je pretrčao Rodića, dobio loptu u prostor, ali je šutirao neprecizno. Ostaje 1:0.

43′ – Dobra akcija domaćina. Ben je pokušao da plasira loptu sa ivice šesnaesterca, ali je to Rockov lako zaustavio.

37′ – Nova ogromna šansa za Zvezdu. Posle prekida je Jovančić poslao loptu na drugu stativu, gde je bio Rodić. Bek crveno-belih ipak nije uspeo da dohvati loptu. Da jeste, bilo bi jako neprijatno za igrače Vojvodine.

31′ – Umalo da Rockov ponovo vadi loptu iz mreže. Nikolić je prihvatio loptu na levom krilu, driblingom se izborio za poziciju da šutira, ali je lopta samo pogodila levu stativu Novosađana i odbila se nazad u igru.

22′ – Velika prilika za Zvezdu. Milan Pavkov je izašao sam pred golmana Emila Rockova, ali je čuvar mreže gostujućeg tima fenomenalno intervenisao i zaustavio njegov šut.

18′ – GOOOOOOOOOOOOL! Željko Gavrić je uputio centaršut sa levog krila, odbrana Novosađana je loše reagovala i lopta se odbila do El Fardua Bena. Afrikancu nije bilo teško da savlada Emila Rockova za 1:0.

5′ – Prva opasnost po gol Vojvodine. Posle centaršuta sa desne strane je Drinčić glavom vratio loptu Rockovu, ali ga je umalo uhvatio u raskoraku. Golman Novosađana se ipak snašao i uhvatio loptu.