Menja se svet, pa mora i fudbal. UEFA je posle kratkog odbijanja dopustila da se mečevi Serije A i LA lige igraju van Evrope. Uskoro bi sličan zahtev mogao da stigne i iz Srbije.
KUP KOLUMBIJE Envigado od 22 časa dočekuje Pereju. Kvota na „keca“ u kladionici MaxBet je 2.75.
Kako saznaje MaxBet Sport, ponovo se pokrenula priča o tome da se uvede Superkup Srbije koji se ne bi igrao u našoj zemlji. Tako bi Crvena zvezda i Partizan, ali i drugi naši klubovi za prvi trofej u sezoni mogli da se bore van granica zemlje.
To nije nova priča, stara je, ali nikako da se pokrene. Sada se ponovo našla na dnevnom redu. Čak je i poznato koji bi gradovi mogli da budu domaćini utakmice Superkupa, a to su Beč, Čikago, Tornonto, Melburn, Dubai i jedan grad u Nemačkoj.
Međutim, postoji i problem. Kada bi se taj meč odigrao. Trebalo bi da bude pre prvog kola nove sezone Superlige Srbije, a to ne bi bilo lako organizovati. To bi bila sredina jula, a tada bi dva tima već igrala ili spremala se da naredne nedelje igraju evropske kvalifikacije. Beč jeste blizu, ali SAD i Australija nisu. Put bi bio baš naporan pred ili između dve evropske utakmice. Postoji opcija da se utakmica Superkupa, kao što je to u Španiji i Italiji pomeri za zimski period, ali bi tada u obzir došle samo Australija, UAE i SAD, ali njeni južni krajevi tipa Floride ili Kalifornije.

Sve je još uvek u fazi razrade. Nema sumnje da bi se jedna takava utakmica finansijski isplatila Fudbalskom savezu Srbije, ali i klubovima.