SENZACIJA Šahtjor ponovo bolji od Reala

Bojan Brezovac

,

Detalj sa utakmice u Ukrajini (Foto: Beta/AP)

Posle reprezentativnih pauza, ponovo gledamo Ligu šampiona i to kakve utakmice. Real Madrid je napravio veliki kiks u Ukrajini. Domaći Šahtjor održao je školu fudbala Špancima i na kraju slavio sasvim zasluženo sa 2:0. Zvuči neverovatno, ali kolonija Brazilaca u Šahtjoru je oba puta ove sezone bila bolja od Real Madrida.

Svi ključni detalji viđeni su u drugom poluvremenu.

Golovima u drugom poluvremenu preko Dentinja u 57. minutu i Solomona u 82, Šahtjor je blizu da izbaci kraljevski klub, ali će morati i da se osigura i pobedi Inter u poslednjem kolu.

Da stvar bude gora po izabranike Zinedina Zidana, Real je dominirao u prvom poluvremenu. Svi statistički parametri su išli u prilog gostiju. Ipak, na kraju se samo broje golovi.

Pošto se na odmor otišlo sa rezultatom 0:0, domaćin je znatno inspirisaniji bio u nastavku. Osokoljeni činjenicom da su odoleli napadima gostiju, do veliko slavlja dolazi u 57. minutu, a onda i u 82.

Iako je Real na sve načine pokušavao da stigne do gola u finišu meča, ništa im nije polazilo za rukom. U nekim momentima bilo je tužno gledati nemoćni Real.