SENZACIJA U PREMIJER LIGI Siti pao u Noriču! (VIDEO)

,

Tod Kantvel, strelac drugog gola za Norič (Foto: Beta/AP)

Punih 18 godina je Norič čekao pobedu nad Mančester Sitijem na svom Kerou Roudu. I, dočekao je – 3:2 (2:1)!

Na meču Bornmut – Everton, naša kladionica nudi kvotu 2.40 za pobedu gosta.

Čast da ispiše klupsku istoriju imao je Danijel Farke, Nemac na klupi povratnika u Premijer ligu. Za razliku od mnogih kolega, nije se uplašio Gvardioline mašine. Napao je favorita i to mu se isplatilo.

Domaćin je poveo u 18.  minutu, lepim golom Kenija Meklina posle kornera. Samo deset minuta kasnije, usledio je novi šok za šampiona. Prelepu kontru izveli su Temu Puki i Tod Kantvel koji je pogodio praznu mrežu za 2:0.

Siti se vratio u život golom Serhija Aguera, njegovim sedmim u sezoni, ali već u uvodu drugog poluvremena stigao ih je novi leden tuš.

Defanzivci Sitija su za desetak sekundi napravili dve skandalozne greške. Domaći fudbaleri nisu iskoristili prvi kiks, ali drugi jesu. Otamendi je izgubio loptu na 16 metara i usledila je rutinska egzekucija sjajnog Pukija.

Branio je Norič prednost sve do finiša. Rodri je uneo neizvesnost u nekoliko zabvršnih minuta. Ipak, pobeda je odbranjena!