SENZACIJA U SOLUNU Živković maestralnim golom ostavio Benfiku bez Lige šampiona! (VIDEO)

,

Andrija Živković (Foto: Starsport)

Osveta je servirana na najbrutalniji način. Srpski fudbaler Andrija Živković je debitovao za PAOK i sjajnim golom doprineo pobedi solunskog tima nad Benfikom u 3. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona sa 2:1 (0:0).

KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA: Kvota u MaxBetu na pobedu Jang bojsa protiv Mitjilanda je 2.60.

Živković je protiv svog doskorašnjeg kluba, sa kojim je raskinuo ugovor ovog leta, zaigrao od 66. minuta. PAOK je tada već vodio golom Dimitrisa Janakopulosa, postignutog tri minuta ranije. Nije dugo trebalo nekadašnjem igraču Partizana da dotuče “lisabonske orlove”.

Igrao se 75. minut, kada je Janakopulos prosledio Živkoviću loptu na desnom krilu. Srbin je krenuo da ulazi u sredinu, rival je prišao da mu zatvori ugao, ali je Živković naglo zalomio u levo i potom precizno šutirao. Golman Vlahodimos nije imao šansu, ponovo je bio savladan.

Do kraja utakmice Benfika je  uspela da dođe samo do počasnog pogotka. Rafa Silva je dao gol glavom u 95. minutu, na asistenciju Almeide, ali je to bilo prekasno za nešto više. S obzirom na to da nema revanša, Benfika je završila učešće u Ligi šampiona ove sezone. PAOK će u plej-of za elitno takmičenje, dok će portugalci morati da se presele u kvalifikacije za Ligu Evrope. Biće to prvi put od sezone 2009/10 da Benfika neće igrati grupnu fazu Lige šampiona.

Nešto ranije u utorak, plasman u plej-of za Ligu šampiona je izborio i Dinamo iz Kijeva. Ukrajinski vicešampion je eliminisao AZ iz Alkmara, pošto ga je na svom terenu savladao sa 2:0 (0:0).

Prednost Dinamu doneo je Rodrigez u 49. minutu, dok je pitanje pobednika otklonio Šaparenko u 86. minutu.