Serena odustala od takmičenja na Rodžers kupu

Zoran Kecman

,

U lošoj formi: Serena Vilijams (Foto: Beta/AP)

Serena Vilijams neće igrati naredne nedelje na Rodžers kupu u Montrealu. Nekada prva teniserka sveta je rešila da se povuče iz, kako je navela “privatnih razloga”.

Osvajačica 23 grend slem titule je daleko od nekadašnje šampionske forme o čemu svedoči i neverovatan poraz koji je nedavno doživela na startu turnira u San Hozeu, kada je izgubila od Britanke Džoane Konte sa 6:1, 6:0.

Serena je na Vimbldonu igrala u finalu u kojem je izgubila od Anđelik Kerber. Turnir u San Dijegu joj je bio tek četvrti po povratku sa porodiljskog odsustva.

Činjenica je da Serena želi da bude spremna za US Open koji počinje 27. avgusta, ali će do tada ipak morati više da trenira i odigra neki od turnira.

Serenino mesto u žrebu za Rodžers kup zauzela je nemačka teniserka Tatjana Maria koju na startu čeka meč sa Francuskinjom Aliz Korne.

Nagradni fond ovog takmičenja je 2.82 miliona dolara, a titilu brani Elina Svitolina.