Zoran Kecman

,

Bodovi na kontu Rome: Duel Andree Belotija i Konstantinosa Manolasa (Foto: Beta/AP)

Fudbaleri Rome su na najbolji mogući način otvorili takmičenje u Seriji A.

U prvom meču nedeljnog programa, Roma je kao gost bila bolja od ekipe Torina, “vučica” je slavila sa 1:0 pogotkom reprezentativca Bosne i Hercegovine Edina Džeka u 89. minutu.

Roma je strpljivo čekala svojun šansu, na kraju, ona je stigla u samom finišu i treba reći da je to bio zaista prelep pogodak.

Sav posao obavio je prethodno Džastin Klajvert, koji je uzeo loptu na 40 metara od gola Torina, potom se probio kraj nekoliko fudbalera domaćeg tima, odlično “zavrnuo” loptu na drugu stativu gde je sačekao Džeko. Usledio je izvrstan volej udarac iskosa i mreža Sirigua se zatresla.

U timu pobednika svih 90 minuta odigrao kapiten reprezentacije Srbije Aleksandar Kolarov. U timu Torina, Saša Lukić i Adem Ljajić su sedeli na klupi za rezerve, nijedan nije dobio priliku da zaigra.