SERIJA A Empoli razbio “bikove” i izbio “iznad crte”

Milena Kovacevic

,

Gužva pred golom u meču Parme i Fjorentine (Foto: Beta/AP)

Dva meča, pet golova. Nije loše… Empoli je deklasirao Torino (4:1), dok je Parma autogom Žersona došla do pobede nad Fjorentinom (1:0).  Empoli je na taj način stigao korak iznad crte koja vodi u Seriju B, dok su “bikovi” na taj način umanjili mogućnost da se dokopaju Evrope.

Juventus čeka Atalantu u 20:30. Kladionica MaxBet nudi kvotu 2,40 na pobedu domaćina.

Kada se činilo da će duel Parme i Fjorentine da se završi prijateljski, podelom bodova, u 80. minutu, posle kornera, u želji da izbaci loptu van terena, Gerson Silva je poslao u sopstvenu mrežu.

Nije bilo vremena da do kraja susreta Fjorentina popravi ionako sumornu sezonu. Parma je zabeležila minimalnu pobedu u nevažnom susretu.

Mnogo više uzbuđenja viđeno je u Empoliju. Domaćin je poveo u 27 minutu, pogotkom Aske, ali ništa nije nagoveštavalo kanonadu. Naprotiv, prvo poluvreme je završeno minimalnim vođstvom Empolija, koji se grčevito bori za opstanak.

U nastavku susreta Torino je izjednačio pogotkom Falkea u 56. minutu. Ipak, nije se dugo čekalo, a Briđi je ponovo doneo prednost domaćinu.

Đovani de Lorenco je postigao treći pogodak za Empoli. Prvo je “poslao po burek” jednog odbrambenog igrača gostiju, onda i drugog, pa poslao loptu u mrežu. Na stadionu “Karlo Kasteljani” nastalo je neopisivo slavlje…

Kaputo je u 89. minutu samo stavio tačku na ovaj duel.

Empoli je posle ove pobede “izbio” na 17. mesto i ima bod više od Đekove. Pobedom u poslednjem kolu opstao bi u Seriji A. Sa druge strane. Torino ima dva boda manje od Milana, koji ima i meč manje. Šanse da se domogne Evrope svedene su na minimum, odnosno neće ih biti ako “rosoneri” od 18 časova budu savladali Frozinone.