SERIJA A Inter preokretom do trijumfa u Firenci i prvog mesta (VIDEO)

Branko Sekulovic

,

Duel Toreire iz Fjorentine i Brozovića iz Intera (Foto: beta/AP)

Šampion je pokazao zube i posle preokreta slavio u Firenci. Iako su domaćini imali 1:0 na poluvremenu, gosti su u drugom delu odigrali sjajnio i na kraju potpuno zasluženo odneli ceo plen sa “Artemio Frankija” i makar na kratko izbili na prvo mesto na tabeli Serije A.

LIGA ŠAMPIONA Ajaks dočekuje Bešiktaš, a kvota na pobedu ekipe Dušana Tadića je 1,30

Fjorentina je počela meč sa trojicom Srba u startnoj postavi, Vlahovićem, Milenkovićem i Nastasićem. I upravo je golgeter “viole” Vlahović mogao da donese radost već u 10. minutu. A što on nije, jeste Sotil 13 minuta kasnije, na asistenciju Gonzalesa. realizacija je bila stvar rutine. Do odlaska na odmor šansu je imao još Čalhanoglu, ali se domaćin odbranio.

U nastavku furiozni Inter. za svega tri minuta, od 52. do 55. stvari su se potpuno preokrenule. Prvo je Darmian iskoristio pas Barele i izjednačio, mada se čekalo da i VAR potvrdi da je gol regularan, a tri minuta kasnije posle kornera koji je izveo Čalhanoglu najviši u skoku bio je Edin Džeko i Milanezi su poveli.

Pokušavali su nešto domaći, ali igrali su koliko im je šampion dozvolio. kada je u 78. minutu zbog dva žuta kartona Gonzales morao van terena, bilo je jasno da će Fjorentina teško do boda. To je u 87. minutu potvrdio i Perišić, koji je postigao treći gol zas Inter i time razrešio bilo kakve dileme.

U drugoj utakmici večernjeg programa Atalanta je pred svojim navijačima bila bolja od Sasuola. Gonses i Zapakosta doneli su timu iz Bergama lepu prednost koju je minut pre kraja prepolovio Berardi. U nastavku se igralo uglavnom između dva šesnaesterca, bez nekih ozbiljnijih prilika, pa je Atalanta jupisala tri nova boda.