SERIJA A Mandragora golom sezone približio Udineze opstanku (VIDEO)

,

Fudbaleri Udinezea (Foto: Beta/AP)

Fudbaleri Udinezea su u subotu napravili važan korak ka opstanku u Seriji A. U 29. kolu šampionata Italije, tim iz Udina je pred domaćim navijačima savladao Đenovu sa 2:0 (1:0).

Kvota u MaxBetu na trijumf Atalante protiv Parme je 1.60.

Otpor gostiju su slomili već posle četiri minuta, kada je Stefano Okaka ispratio akciju i rutinski postigao gol posle nesebične asistencije Fofane.

Đenova nikako nije uspevala da ugrozi gol Udinezea, a trener Ćezare Prandeli je zbog toga napravio dvostruku izmenu na poluvremenu. Jedan od dvojice igrača koje je izveo iz igre bio je srpski reprezentativac Darko Lazović.

Njegov sunarodnik Ivan Radovanović je igrao do kraja utakmice za Đenovu, a bio je iz blizine svedok odlučujućeg pogotka Udinezea. I to zaista maestralnog.

Rolando Mandragora je prihvatio fenomenalno loptu na oko 20 metara od gola Đenove, a potom snažno i precizno pogodio za konačnih 2:0.