Fudbal

SERIJA A Milan je možda rešio trku za Skudeto! (VIDEO)

,

Zlatan je večeras razbio Lacio (Foto: Beta/AP)

Milan nije imao milosti prema Laciju u Rimu i pobedio ga je sa 3:0 (2:0) u 30. kolu Serije A i dobro zaustavio u trci za Skudeto.

BELORUSIJA Ruh Brest na svom terenu u nedelju dočekuje Dinamo, a dvojka na klub iz Minska u kladionici MaxBet je 1.90.

Gledali su navijači Lacija preko “malih ekrana” svoje ljubimce, nadali se da mogu da ostanu u trci za Skudeto, ali fudbaleri Milana nisu mislili tako. Propisno su ih razbili na sred Olimpika – 3:0.

Nije to bio derbi za uživanje pun šansi i lepih poteza, moglo bi se reći da je iz svakog ozbiljnijeg šuta pao gol. Milan je poveo u 23. minutu kada je Ibrahimović dodao loptu Čalhanoglua, Turčin odapeo, lopta pogodila jednog defanzivca Lacija i u paraboli prevarila Strahošu – 0:1. Samo deset minuta kasnije gosti su udvostručili prednost. Strelac sa “bele tačke” bio je neuništivi Zlatan Ibrahimović – 0:2.

Lacio je drugo poluvreme otvorio golom Lacarija, ali je on poništen zbog ofsajda. U 56. minutu sa druge strane je zapretio Bonaventura. Četiri minuta kasnije Lacio je srušen. Bonaventura je sjajno uposlio Rebića, a ovaj matirao Strahošu za konačnih 3:0 u korist Milana.

Rimljani sada imaju sedam bodova manje od lidera Juventusa koji u utorak gostuje upravo “rosonerima” na “San Siru”. Videćemo mogu li sada da vrate Lacio u igru.

SERIJA A, 30. KOLO:

Subota:

Juventus – Torino 4:1 (2:0)

(Dibala 3, Kvadrado 29, Ronaldo 61, Điđi 87 a.g. – Beloti 45+6)

Sasuolo – Leće  4:2 (1:1)

(Kaputo 5, Berardi 63 penal, Boga 78, Muldur 83 – Lućioni 27, Mankosu 67 penal )

Lacio – Milan 0:3 (0:2)

(Čalhanoglu 23, Ibrahimović 34 penal, Rebić 59)