SERIJA A Napoliju tri boda, Insinje razbio Torino

Dejan Prlina

,

Insinje postiže prvi gol za Napoli (Foto: Beta/AP)

Napolitanci su iskalili bes nad “bikovima”. Četa Karla Ančelotija protutnjala je kroz Torino – 3:1 (2:0). Promašaje iz Beograda, na startu Lige šampiona, naplatila je u petom kolu Serije A.

Bravu gostiju je otvorio Insinje, već u 4. minutu. Napadač Napolija iskoristio je lošu reakciju odbrambenog igrača domaćih i rutinski savladao Sirugua.

Kada je Verdi u 20. minutu duplirao prednost, već je mogao da se nasluti konačan pobednik. Jednostavno, Napolitanci su bili mnogo bolji rival.

U nastavku sve što je Torino uspeo da uradi je da smanji pogotkom Belotija iz penala, u 51. minutu. Međutim, njihova nada nije dugo trajala, pošto Insinje drugim golom, osam minuta kasnije, ponovo Napoliju donosi prednost od dva pogotka. Pogotku je prethodila velika greška domačih igrača na sredini terena.