SERIJA A Roma u finišu do boda, evro gol Pastorea! (VIDEO)

Milena Kovacevic

,

Izbegnut poraz: Napadač Rome Edin Džeko u akciji (Foto: Beta/AP)

Fudbaleri Rome i Atalante odigrali su nerešeno 3:3 u meču drugog kola Serije A.

Mirisalo je da će Rimljani stići do trijumfa, naročito kada je Argentinac Havijer Pastore već u drugom minutu susreta postigao prelep gol petom.

Međutim, usledio je pravi šok, gosti iz Bergama su odigrali furioznih 20 minuta tokom kojih su stigli do preokreta i vođstva od 3:1.

Balgijanac Timoti Kastanjo je u 19. minutu izjednačio, a potom je Emilijano Rigoni sa dva pogotka u 22. i 38. minutu potpuno šokirao sve na Olimpiku.

Ipak, u nastavku, Roma je bacila sve karte u napad. KLajvert i Nzonzi su ušli u igru, da bi Alesando Florenci u 60. minutu smanjio na 2:3.

Osam minuta pre kraja, posle ko zna kog po redu napada i gužve pred golom, Grk Kostas Manolas je postigao izjednačujući gol, pa je Roma tako izbegla poraz.

U timu “vučice” svih 90 minuta odigrao je kapiten reprezentacije Srbije Aleksandar Kolarov.