SERIJA A Ronaldo sačuvao “damu”, ali tron je sve dalje (VIDEO)

,

Antonio sanabrija, dvostruki strelac za Torino (Foto: Beta/AP)

Sasvim blizu poraza je bio vladajući šampion u gradskom derbiju. Spasao ga je Kristijano Ronaldo, ali je odbrana trona, sasvim izvesno, gotovo nemoguća. Po svemu viđenom, “bikovi” su zaslužili ceo plen: Torino – Juventus 2:2 (1:1).

Portugalija: Na meču Porto – Santa Klara, naša kladionica nudi kvotu 2.05 za igru 1&3+.

Zvanični gost je bolje otvorio meč. Kjeza je lako iskoristio odličnu asistenciju Morate i doneo “staroj dami” prednost u 13. minutu.

Mešutim, u daljem toku meča u centralnu fuguru je izrastao Antonio Sanabrija. Paragvajac se u 27. minutu odlično snašao u neposrednoj blizini gola i izjednačio, da bi tek što je počelo drugo poluvreme, iskoristio oromnu grešku u postavci odbrane rivala i lako rešio situaciju “jedan na jedan” sa Ščesnim.

Krenuo je Juventus da spasava šta se može. Golman Sirigu je sprečio Ronalda da izjednači u 53, ali ništa nije mogao u 81. minutu, posle dugog perioda bezidejne igre ekipe Andree Pirla. Kristijano Ronaldo se našao na pravom mestu i izjednačio. Samo dva minuta kasnije, viđena je poslednja prilika, pošto je Bentankur raspalio, a golman Torina odbio loptu do stative.

I to je bilo sve. Juventusu bod ne znači apsolutno ništa. Uspeo je jedino da napakosti rivalu kojem opasno gori pod nogama.

Srpski internacionalac Saša Lukić je zaigrao od 66. minuta.