SERIJA A Sampdorija saplela Milan, stativa spasila Đenovljane

,

Fudbaleri Milana su doživeli u subotu novi neuspeh u šampionatu Italije, pa su sada sve dalje od titule. “Rosoneri” u 29. kolu Serije A nisu uspeli da iskoriste prednost od igrača više, pa su na San Siru protiv Sampdorije odigrali samo 1:1 (0:0).

SERIJA A: Kvota u MaxBetu na trijumf Juventusa protiv Torina je 1.55.

Štaviše, Đenovljani su tokom većeg dela utakmice dominirali u Milanu. Nizale su se šanse pred golom Donarume, ali su “rosoneri” imali i sreću da na odmor odu bez primljenog gola.

Slična slika i u nastavku, uglavnom je Sampdorija pretila, a vremešni Fabio Kvaljarela je u 87. minutu konačno uspeo da zatrese mrežu domaćih. Ovaj 38-godišnji golgeter je fenomenalno prebacio Donarumu i postigao jako lep pogodak za 1:0.

Bio je to njegov 10. gol ove sezone, a Kvaljareli je ovo peta uzastopna sezona u kojoj postiže dvocifren broj golova. Što je stariji, to je bolji.

Međutim, samo dva minuta posle pogotka Adrijen Silva je napravio glupost i dobio drugi žuti karton zbog nepotrebno grubog faula. Đenovljani su tako ostali sa igračem manje.

Pokušali su da defanzivnom igrom dođu do bodova, bili su i blizu toga. Ipak, u 87. minutu je Jens Hauge dobio idealnu loptu u prostor od Franka Kesijea i zatim zatresao mrežu.

Ostalo je na kraju 1:1, na veliku radost gostiju. Zatresla se u 93. minutu stativa Sampdorije posle snažnog šuta Kesijea.