SERIJA A Sergej zaokružio sjajan dan Srba, Atalanti bodovi posle trilera (VIDEO)

,

Milinković Savić slavi u Empoliju (Foto: Beta/AP)

Tamo gde je stao Filip Đuričić, nastavio je Sergej Milinković Savić. Golom i asistencijom, srpski internacionalac je pogurao Lacio ka pobedi u Empoliju i olakšao Mauriciju Sariju debi na klupi – 3:1 (3:1).

Italija 2: Na meču Ternana – Breša, naša kladionica nudi kvotu 2.65 za pobedu domaćina.

Povratnik u elitu je ambicuozno počeo meč i poveo već u četvrtom minutu. Ipak, taj polet Empolija sasekao je upravo Milinković Savić. Odlično je reagovao na centaršut Felipea Andersona i ostavio golmana domaćeg tima bez šanse da odbrani.

Na isteku pola sata igre, srpski vezista je bio savršen asistent za vođstvo Rimljana. Njegovu teledirigovanu loptu u mrežu je sproveo Lacari.

Red je potom došao i na kralja strelaca. Ćiro Imobile je po običaju bio siguran sa 11 metara.

Utakmica je u nastavku poprimila mirniji tok. Lacio je odigrao vrlo sigurno i bez većih problema sačuvao pobedu.

Mnovgo više problema imala je Atalanta. Poveo je tim iz Bergama rano, već u šestom minutu golom Murijela. Propuštene prilike kaznio je Beloti u 79, a 20-godišnji Roberto Pikoli (u prevodu “mali”) izrastao u velikog strelca i Atalanti doneo početna tri boda.