SERIJA A Spektakl na “Bentegodiju”, gol Đorđevića za “7+”, ali ne i za bodove

,

Fantastičan meč je otvorio nedeljni program u 21. kolu Serije A. Na stadionu “Mark Antonio Bentegodi” u Veroni, fudbaleri Fjorentine su pobedili Kjevo sa 4:3 (2:1).

Kvota u MaxBetu na pobedu Empolija nad Đenovom je 2.40.

Za ovakve utakmice se igra fudbal, neutralni navijači su mogli samo da uživaju u predstavi. Već od 4. minuta je bilo jasno da je pred nama spektakl, kada je Luis Mjurijel doneo prednost gostima iz Firence. Lepu akciju posle slobodnog udarca i izbačene lopte u vođstvo je pretvorio 27-godišnji Kolumbijac efektnim udarcem desnom nogom.

Prednost je duplirao u 27. minutu Marko Benasi, takođe lepim golom. Simeone je probio po desnom krilu i potom povratnom loptom pronašao Benasija, koji je šutirao snažno i precizno “iz prve”.

Nenad Tomović se teže povredio (Foto: Beta/AP)

Ubrzo posle tog gola je iz igre zbog povrede iznet sa terena naš fudbaler Nenad Tomović.

Domaći tim je u igru vratio Stepinski pogotkom u 38. minutu, da bi potom izjednačenje stiglo u 60. minutu posle penala koji je precizno izveo Serđio Pelisijer. Do tog jedanaesterca je došlo posle igranja rukom Benasije u šesnaestercu, posle čega je on dobio i crveni karton.

Fjorentina je ipak i sa igračem manje uspela da vrati vođstvo. U 79. minutu je Federiko Kijeza lepo utrčao u prostor po levoj strani, a onda iz gotovo “mrtvog ugla” savladao neubedljivog Serentina.

Posle toga – vrhunac drame. Ponovo igranje rukom u šesnaestercu tima iz Firence, novi penal za Kjevo, ali ovog puta Pelisijer nije uspeo da donese izjednačenje! Umesto toga, kontra Fjorentine, Kijeza je odigrao lep dupli pas sa Žersonom i obezbedio tri boda.

Tako se barem činilo u tom 86. minutu, ali su gostujući navijači opet morali da strepe već posle tri minuta. Depaoli je sa desnog krila centrirao, a naš nekadašnji reprezentativac Filip Đorđević visoko skočio i glavom postigao gol za 4:3. Do kraja meča, međutim, Kjevo nije mogao i do četvrtog gola. Fjorentina je odolela, Firenca je odahnula.