SERIJA A Žestoka bitka za Ligu šampiona, Vlahović ponovo strelac za “violu” (VIDEO)

,

Slavlje fudbalera Atalante (Foto: Beta/AP)

Završni deo sezone u Seriji A obeležiće, osim sve izvesnije borbe za tron, sasvim neizvesna bitka za mesta koja vode u Ligu šampiona. Tri su mesta, a konkurenata dvostruko više.

Na meču Bolonja – Inter, naša kladionica nudi kvotu 2.75 za igru GG4+.

Atalanta je po starom običaju odigrala vrlo efikasan meč. U Bergamu je pao Udineze uz “5+”. Murijel je doneo lepu prednost domaćinu, “zebre” do poluvremena smanjile, a posle pogotka Zapate zapretile pogotkom Striger Larsena. Ipak, presudili su golovi “kolumbijske veze”.

Potpuno luda utakmica viđena je u Napulju. Domaćin je brzometno stekao 2:0, ali je Krotone pronalazio način da odgovori, pogocima Nigerijca Simija, ubedljivo najboljeg igrača ekipe u sezoni. Stigao je gost od 3:1 do 3:3, ali su Napolitanci do vrednih bodova stigli golom Di Lorenca, dvadesetak minuta pre kraja. Nikola Maksimović je bio svih 90 minuta u pobedničkoj ekipi. Na drugoj strani, Miloš Vulić je ušao u poluvremenu.

Roma je zastala. “Vučivca” je dva puta vodila u Ređo Emiliji i na kraju otišla s bodom. Filip Đuričić (na terenu do 84. minuta), bio je asistent za prvi gol Sasuola.

Saplitanje Rome iskoristio je njen gradski rival, ali u trileru. Lacio je preokretom došao do pobede protiv Specije, a meč je završio sa devetoricom igrača na terenu. Sergej Milinković Savić je igrao do 73. minuta.

Mladi srpski napadač Dušan Vlahović nastavlja da igra u fantastičnoj golgeterskoj formi. U Đenovi je anulirao vođstvo domaćina i postigao 13. ligaški gol u sezoni. Bio je to vrlo sličan pogodak onom koji je Vlahović dao za Srbiju protiv Republike Irske. Kastrovili mu je asistirao glavom, a Srbin iz prve vrlo precizno pogodio mrežu.

“Viola” je od 52. minuta igrala bez isključene francuske legende Franka Riberija, ali je odbranila bod. Osim Vlahovića, ceo meč je odigrao i Nikola Milenković, baš kao i Ivan Radovanović u ekipi domaćina.

Sa Darkom Lazovićem na terenu svih 90 minuta, a sa Ivanom Ilićem na tribinama, Verona je gurnula Kaljari ka drugoj ligi. Slično preti i Parmi koja sa juga Italije nosi bod. Ipak, čini se da slađe parče ide Beneventu.