SEZONA IZ SNOVA Vlahović dva puta pogodio, ali “viola” ostala bez celog plena protiv Siniše Mihajlovića (VIDEO)

,

Dušan Vlahović (Foto: Beta/AP)

Definitivno, ovo je sezona iz snova Dušana Vlahovića. Sve što je uradio, proizvelo ga je u jednog od traženijih napadača u Evropi. Ove nedelje je stigao do 19 golova, ali njegova dva hica nisu bila dovoljna za ceo plen na stadionu “Renato Dal’Ara”: Bolonja – Fjorentina 3:3 (1:1).

Na meču Sampdorija – Roma, naša kladionica nudi kvotu 2.45 za igru ug 4+.

Gost je tri puta vodio, ali je ekipu Siniše Mihajlovića het-trikom sačuvao iskusni Rodrigo Palasio. Fjorentina je povela u 21. minutu. Vlahović je postavio loptu na belu tačku i nije izabrao “panenku” kojom je savladao golmana Juventusa Ščesnog, već je oštrim i vrlo preciznim udarcem zatresao mrežu.

Palasio je ubrzo izjenačio, a Bonaventura u nastavku vratio prednost “violi”. Ponovo je Palasio izravnao brojke, a samo dva minuta kasnije, 21-godišnji Srbin ponovo bio spretan i iz neposredne blizine pogodio cilj. Međutim, još jednom je precizan bio napadač domaćina.

Fjorentina je odmakla još bod u osnosu na crvenu zonu, ali daleko od toga da je bezbedna u sledeća četiri kola. Dušan Vlahović i Nikola Milenković su odigrali ceo meč.

Sasuolo i Atalanta su takođe odigrali nerešeno u vrlo burnom meču. Gost iz Bergama je već id 23. minuta igrao sa čovekom manje. Golman Golini je bez preke potrebe istrčao daleko od gola, na dvadesetak metara oborio rivala i dobio crveni karton. Ipak, Atalanta je povela, atraktivnim udarcem Gosensa, domaćin izjednačio golom Berardija iz penala, a nešto kasnije udarac Murijela takoće sa 11 metara odbranio je golman domaćina Konsilji. Filip Šuričić je ostao među rezervama.

Kaljari je u Napulju osvojio ogroman bod u borbi za opstanak. Napoli je vodio još od 13. minuta pogotkom Osimena, izjednačio je Nandez u dubokoj nadoknadi.

SERIJA A, 34. KOLO:

Nedelja:

Lacio – Đenova 4:3 (2:0)
(Korea 30. i 56, Imobile 43, penal, Alberto 48 – Marušić, autogol, 47, Skamaka 80, Šomurodov 81)

Bolonja – Fjorentina 3:3 (1:1)

(Palasio 31, 71, 84 – Vlahović 21. penal, 73, Bonaventura 64)

Napoli – Kaljari 1:1 (1:0)