LIGA EVROPE

SILNI CRVENO-BELI Zvezda “petardom” raznela Liberec!

,

Ben postiže drugi gol (Foto: Starsport)

Zvezdina igra sezone dobila je očekivan epilog. Šampion Srbije je nagradio sebe i navijače prvom pobedom u Ligi Evrope. Razigranom, raskošnom predstavom, crveno-beli su razneli Liberec – 5:1 (2:1).

Španija: Na meču Eibar – Kadiz, naša kladionica nudi kvotu 5.60 za igru X-1.

Iako hendikepirani odsustvom suspendovanog Dejana Stankovića sa mesta ispred klupe, fudbaleri srpskog šampiona su od prvog minuta zagospodarili terenom i prvu ozbiljniju šansu pretvorili u gol. Aleksandar Katai je najavio veliko veče pošto je Čalušu izazvao vrtoglavicu, Česi su se nekako snašli, odbili do Rodića koji je iz prve centrirao, tačno na glavu Benu – 1:0.

Samo dva minuta kasnije, Zvezda je mogla da duplira prednost. Odčično se ubacio Milan Gajić, vratio do Veljka Nikolića, čiji udarac je Ngujen uspeo da odbrani.

Dominirao je beogradski tim, čekajući šansu da ponovo zada udarac rivalu. Stigla je sredinom poluvremena. Predivnim dugačkim pasom, Rodić je na čistini ostavio Mirka Ivanića. Usledila je povratna za Bena koji je zakucao loptu u mrežu.

Mogla je Zvezda znatno ubedljivije da reši poluvreme. Falćineli je promašio iz izgledne pozicije, a kakvo je samo đule ispalio Katai u 33. minutu! Pucao je sa 25 metara, ništa tu ne bi mogao Ngujen, ali isprečila se stativa.

I onda hladan tuš. U trenucima potpune kontrole utakmice, Zvezda je sama sebi zagorčala život. Petljao je Sanogo, potom je Nikolić loše ispucao, a Matušik je dvostruku grešku kaznio odličnim udarcem sa 16 metara.

Pre odlaska na odmor, u strelce je mogao da se upiše i Ivanić. Ponovo je Rodić teledirigovanom loptom izigrao desnu stranu odbrane rivala i uposlio Bena. U preslikanoj akciji koja je dovela do drugog gola, Ben je pronašao Ivanića koji je slabo pucao iz veoma izgledne pozicije.

Brojke na semaforu nisu realno odslikavale dešavanja na terenu u prvih 45 minuta, ali su crveno-beli koje je na ovom meču vodio Stankovićev asistent Nebojša Milošević, u nastavku izašli na teren rešeni da ih promene. Učinili su to tri puta za tačno 20 minuta!

Dva gola viška doneo je jedan od odličnih u Zvezdinom timu, Milan Gajić. Ben je driblingom želeo da dovede sebe u čistu poziciju za gol. Međutim, njegov neuspešan potez stvorio je idealnu priliku za Gajića. Desni bek šampiona je smireno, iskosa pogodio cilj.

Mogao je Liberec da smanji, ali je Borjan maestralno zaustavio pokušaj Mare iz slobodnog udarca, posle nepotrebnog faula Milunovića. Odigrala je potom Zvezda školsku kontru, Kataiju je ponestalo snage da puca, želeo je da asistira, ali su Česi nekako otklonili opasnost.

Ipak, pred magijom Zvezdine “desetke” u 67. minutu ništa nisu mogli. Uzeo je Katai loptu negde oko centra, niko mu ništa nije mogao na putu ka golu, a kada je stigao u poziciju za udarac, viđena je rutinska, majstorska egzekucija.

Za “petardu” se pobrinuo Dijego Falćineli. Na centaršut Bena iz kornera, Italijan je odlično reagovao i udarcem glavom pronašao lopti put do mreže.

Gavrića je u nameri da pobedu učini ubedljivijom sprečio golman češkog tima, ali i ovo je bilo dovoljno za Zvezdino prelepo jesenje veče.

I više nego dovoljno.

CRVENA ZVEZDA – LIBEREC 5:1 (2:1)

Strelci: 1:0 Ben 7, 2:0 Ben 22, 2:1 Matušek 41, 3:1 Gajić 50, 4:1 Katai 67, 5:1 Falćineli 70. Stadion: “Rajko Mitić”. Sudija: Fabio Verisimo (Portugalija).

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gajić, Milunović, Degenek, Rodić (od 75. Gobeljić) – Sanogo – Nikolić, Katai (od 88. Vukanović), Ivanić (od 83. Gavrić), Ben (od 83. Petrović) – Falćineli (od 88. Pankov).

LIBEREC: Ngujen – Mikula, Čaluš, Tijani, Sadilek – Koščelnik, Hromada (od 86. Šulc), Mara (od 90+1 Barac), Moskera (od 90+1 Fukala) – Matušek (od 75. Beran), Jusuf (od 75. Rabušic).