Siti primio gol u prvom minutu, pa preokrenuo u Birmingemu (VIDEO)

,

Rodri (levo) pogađa za pobedu Sitija (Foto: Beta/AP)

Šok sa početka utakmice je, čini se, samo dodatno motivisao izabranike Pepa Gvardiole. “Građani” su prošli još jednu stanicu na putu ka tronu: Aston Vila – Mančester siti 1:2 (1:2).

Na meču Lester – VBA, naša kladionica nudi kvotu 3.70 za igru GG2.

Tek što je počela utakmica, igralo se tačno 20 sekundi, domaćin je poveo. Posle odličnog dodavanja Olija Votkinsa, strelac je bio Mekgin.

Siti se brzo oporavio i izjednačio tačno na sredini poluvremena. Strelac je bio Foden, na asistenciju Bernarda Silve.

Već do odmora je viđen preokret. Silva je ponovo bio asistent, centrirao je s desne strane, golman Martinez poleteo u prazno, a ispred njega, na prvoj stativi, Rodri skrenuo loptu u mrežu.

Ubrzo je gost ostao sa igračem manje. Zbog prekršaja na sredini terena i posle gledanja snimka, sudija Benks je isključio Džona Stounsa. Bio je to prvi crveni karton u karijeri 26-godišnjeg štopera i njegov tek šesti faul u sezoni!

Svakako da je cilj Sitija, pritom oslabljenog neigranjem prve zvezde Kevina de Brujnea, bio da sačuva prednost. Posao mu je bo olakšan od 57. minuta. Sjajni Foden je prevario Keša, bek domaćina ga srušio i dobio drugi žuti karton. Sve do kraja bila je rutina.