REPREZENTACIJE

SJAJAN FUDBAL U LIGI NACIJA Francuzi dali četiri gola nesrećnim Hrvatima

,

Dejan Lovren i Antoan Grizman (Foto: Beta/AP)

Odličan fudbal smo mogli da gledamo u utorak uveče. U Parizu su, u reprizi finala Mundijala 2018. godine, u okviru 2. kola Lige nacija Francuzi savladali Hrvatsku sa 4:2 (2:1).

PRVENSTVO HRVATSKE: Kvota u MaxBetu na pobedu Dinamo Zagreba protiv Hajduk Splita je 2.20.

Iako je to bila utakmica bez preteranog takmičarskog značaja, te su oba selektora izveli kombinovane sastave, mogli smo da uživamo u dinamičnom meču punom uzbuđenja. Gosti su rano poveli, već u 17. minutu preko Dejana Lovrena i tako su otvorili utakmicu.

U prvom poluvremenu su Hrvati imali više loptu u posedu i delovalo je čak i da mogu do drugog gola, ali nisu imali sreće. Izabranicima Zlatka Dalića je pala koncentracija u finišu prvog poluvremena, a to su Francuzi surovo kaznili.

U 43. minutu su izveli fenomenalnu akciju i kroz pet dodavanja izbacili kompletan tim Hrvatske iz igre pre nego što je Antoan Grizman postigao pogodak za izjednačenje. Ipak, to nije bilo sve.

Samo dva minuta kasnije je Antoan Marsijal šutirao iz dobre pozicije, pogodio je stativu, a od nje se lopta odbila u leđa nesrećnog golmana Livakovića, a zatim u mrežu.

Nisu se Hrvati predavali, a u nastavku su uspeli da izjednače. Josip Brekalo je dobio odličnu loptu od Matea Kovačića, a potom je imao pravi slalom kroz šesnaesterac Francuza pre nego što je savladao Uga Ljorisa.

Sjajan gol, majstorija koju treba pogledati.

Ipak, “galski petlovi” su stigli do trijumfa. U 65. minutu je Dajo Upamekano sjajno reagovao na centaršut Grizmana i vratio prednost domaćem timu. U 77. minutu je posle igranja Marcela Brozovića rukom u svom šesnaestercu Olivije Žiru iz penala overio pobedu.

Vrhunski fudbal, ali od finalista Svetskog prvenstva ništa manje ni nismo očekivali.