LIGA EVROPE

Sjajni Živković nokautirao PSV! (VIDEO)

,

Živković postiže svoj drugi gol na meču (Foto: Beta/AP)

Karijera Andrije Živkovića definitivno je oživela u Solunu. U režiji srpskog internacionalca, godinama potpuno zanemarenog u Benfiki, PAOK je preokretom srušio PSV – 4:1 (0:1)!

Španija: Na meču Elče – Selta Vigo, naša kladionica nudi kvotu 2.55 za igru ug 3+.

Gost iz Ajndhovena vodio je od 21. minuta golom Zahavija iz penala, a na početku drugog poluvremena viđen je 20-minutni solunski uragan. Živković je na samom početku sa ivice šesnaesterca pucao ka golu. Bio je to dobar, prizeman udarac, a Švab je samo postavio nogu i skrenuo loptu u mrežu.

Samo devet minuta kasnije, saigrači su zamenili uloge. Švab je dodao Srbinu, Živković majstorskom varkom izbacio defanzivca PSV iz igre i divnim udarcem pogodio mrežu.

Holandski tim bio je u potpunom nokdaunu. To je iskoristio Colis koji je dugo sam vukao loptu, stigao u zonu šuta i poslao projektil u donji levi ugao.

Nije se Andrija Živković zaustavio na asistenciji i golu. Dao je još jedan, u 66. minutu, i to na gotovo isti način. Dobio je pravovremen pas od Colisa, usledio je kratak dribling i divan, neodbranjiv šut.

Sa Nikolom Maksimovićem u timu svih 90 minuta, Napoli je preokretom slavio u Rijeci. U drugom meču grupe F, Sosijedad je minimalcem savladao Alkmar.

Bilo je ovo vrlo efikasno veče, a u tome su u čudnom meču prednjačili Benfika i Rendžers. Domaćin je rano poveo, isto tako rano ostao bez isključenog Otamendija, a tim Stivena Džerarda za nepun minut preokrenuo. Imao je gost iz Škotske i 3:1, ali su “orlovi” uspeli da dođu do boda. Leh je lako izašao na kraj sa Standardom.

Totenhem je gotovo rutinski slavio na gostovanju Ludogorecu. Leverkuzen nije imao lak posao u Izraelu, dok je Slavija u odličnom meču bila bolja od Nice.

Najubedljiviju pobedu večeri ostvarila je Roma. Razigrana “vučica je “petardom” raznela Kluž.

LIGA EVROPE, 3. kolo

GRUPA A

Roma – Kluž 5:0 (3:0)

(Mhitarjan 2, Ibanjez 24, Majoral 34, 84, Pedro 89)

21.00 Jang Bojs – CSKA Sofija

GRUPA B

Rapid – Dandalk 4:3 (1:1)

(Ljubičić 22, Arase 79, Hofman 87, Demir 90+1 – Hoban 8, Mekmilan 81. penal, 90+6 penal)