SKENER MAXBET SPORTA Katai je fudbalski umetnik, Ben podsetio na onog starog

,

Aleksandar Katai (Foto: Starsport)

Ovo je evropska Zvezda! U najboljoj partiji na kontinentalnoj sceni u poslednjih nekoliko sezona, a svakako najboljoj u eri Dejana Stankovića, Crvena zvezda je raznela Liberec!

Nemačka: Na meču Šalke – Štutgart, naša kladionica nudi kvotu 2.05 za igru ug 2-3.

Milina je bilo gledati tečnu, maštovitu, brzu igru crveno-belih. Da po srpskog šampiona sve bude bolje, ovakva utakmica se desila u trenutku kada je izgledalo da je ekipu zahvatio period krize.

Evo kako je MaxBet sport video učinak igrača vladajućeg šampiona Srbije.

MILAN BORJAN

O učinku ekipe dovoljno govori podatak da je kapiten imao jednu, jedinu ozbiljniju intervenciju, onu kada je zaustavio pokušaj Mare iz slobodnog udarca. Vrlo siguran prilikom ubacivanja sa strane, uglavnom je boksovao lopte. Kod primljenog gola je ostavljen bez šanse da odbrani. Ocena: 7.5.

MILAN GAJIĆ

Njegova sigurno najbolja igra od dolaska u Ljutice Bogdana. Trpeo je pritisak, jer su Česi uglavnom napadali po sgtrani koju je pokrivao i odlično odradio osnovni posao. Neprestano se ubacivao u napad, kreirao šansu za Nikolića neposredno posle prvog gola. Zaslužio je da bude strelac, a u toj situaciji reagovao je mirno, kao najiskusniji napadač. Ocena: 8.

MILOŠ DEGENEK

Za nijansu bolji deo štoperskog tandema. Staložen, nije komplikovao, birao je najmanje rizična i sasvim jednostavna rešenja, što se od igrača na toj poziciji i očekuje. Ulio sigurnost saigračima ispred sebe. Ocena: 7.5.

NEMANJA MILUNOVIĆ

Siguran tokom većeg dela meča. Za razliku od Degeneka, u nekoliko situacija stvari činio složenijim nego što jesu. Nepotrebno skrivio prekršaj za slobodan udarac koji je rivalu mogao da donese drugi gol. Ipak, činjenica da Liberec nije stvorio šansu za 90 minuta je i njegova zasluga. Ocena: 7.

MILAN RODIĆ

Uz odlično obavljen posao u odbrani, pokazao i kreativnu stranu fudbalske ličnosti. Asistirao Benu za prvi gol, a u prvom poluvremenu u dva navrata gotovo identičnim, inteligentnim pasovima omogućio dve “mrtve” prilike. Prvi je išao ka Ivaniću koji je Bena spojio s golom, u drugoj situaciji su njegovi saigrači zamenili uloge, ali Ivanić nije pogodio. U nastavku fizički pao, ali je svakako odigrao odličnu utakmicu. Ocena: 8.

SEKU SANOGO

Nezahvalan je posao defanzivnog veziste. Ponovo je bio odličan osigurač veznog reda, ali nepotrebni faulovi postaju njegov zaštirni znak. Zbog jednog od takvih je dobio žuti karton. Saučesnik je u krivici kod gola Čeha, ali je ponovo “preorao” teren. Samo još da bude staloženiji. Ocena: 7.

VELJKO NIKOLIĆ

Imao je nešto izmenjenu ulogu u odnosu na uobičajenu. Odličan pre i posle gola Libereca. Našao se u odličnoj šansi u devetom minutu, sredinom nastavka pokrenuo kontranapad koji čudom nije pretvoren u gol. Apsolutno jedina senka na njegovoj igri je ona situacija iz 41. minuta. Ocena: 7.

MIRKO IVANIĆ

Menjajući mesta sa Kataijem, doveo je igrače s desne strane češkog tima da ne znaju gde se nalaze. Asisitirao Benu za drugi gol, mogao sam da postigne treći, neposredno posle pogotka Libereca. Imao je nesreću da ga virus “zakači” kada je bio u sjajnoj formi. Ova utakmica pokazuje da se vraća. Ocena: 7.5.

EL FARDU BEN

Stara je fudbalska istina da su golovi najbolji način za izlazak iz krize. Najbolji stranac u istoriji Zvezde jeste bio u krizi, ali ovo je Ben iz najboljih dana. Briljantno reagovao glavom na centaršut Rodića, a 15 minuta kasnije isto tako na dodavanje Ivanića. Stigao da bude i asistent Falćineliju za “petardu”. Ovakav Ben je potreban Zvezdi. Ocena: 8.5.

ALEKSANDAR KATAI

Čovek je fudbalski umetnik. Svaki njegov potez je malo remek delo, a to je bio i gol koji je postigao u 67. minutu. Sakrivao je loptu Česima, slao pasove u prostor, bio sasvim konktretan. Šteta što ono njegovo đule iz 33. minuta nije završilo u golu, nego na stativi. Briljantnu partiju najavio je neposredno pre prvog gola kada je desnom beku zavrteo mozak. Tako je odigrao do kraja. Maestralno. Ocena: 9.

DIJEGO FALĆINELI

Tokom celog meča vodio bitku sa štoperima Libereca. Ruku na srce, nije ulazio u šanse, ali su njegove kretnje omogućile Benu da se dva puta nađe u mat poziciji. Nagrada za borbenu partiju stigla je u 70. minutu, kada je golom stavio tačku na Zvezdin trijumf. Ocena: 7.5.

IZMENE

MARKO GOBELJIĆ (od 75. minuta)

Zamenio umornog Rodića i korektno obavio posao, ali bez konkretnog učinka da bi bio ocenjen.

NJEGOŠ PETROVIĆ (od 83. minuta)

Premalo vremena na terenu da bi bio ocenjen.

ŽELJKO GAVRIĆ (od 83. minuta)

Bio u šansi za šesti gol. Golman mu je odbranio, pa je ostao i bez ocene.

RADOVAN PANKOV (od 88. minuta)

ALEKSA VUKANOVIĆ (od 88. minuta)

Premalo vremena na terenu…

STRUČNI ŠTAB CRVENE ZVEZDE

Zbog “greha” iz meča sa Hofenhajmom, Dejan Stanković nije smeo da bude uz izabranike sat i po pre utakmice. Naravno da su sastav i taktika njegovo delo. Vratio se formaciji 4-1-4-1, s tim što je Nikoliću iz predostrožnosti namenio za nijansu povučeniju ulogu. Znao je da mu je ekipa pre ovog meča bila u blagom padu, ali je iz nje izvukao apsolutni maksimum. Njegov prvi saradnik Nebojša Milošević je dobro obavio ulogu u kojoj se nenadano našao. Autoritativno je vodio tim. Ocena: 8.