SKENER MAXBET SPORTA Lako je Partizanu kad ima Rikarda!

Branko Sekulovic

,

Rikardo Gomeš postiže drugi gol za crno-bele u Nikoziji (Foto: FK Partizan)

Partizan je na Kiprumostvario ono što se, realno, od njega i očekivalo. Svaka čast Anortozisu, ali crno-beli su i pre utakmice bili veliki favoriti, a na terenu GSP stadiona (koji Partizanu nije bio u najlepšim uspomenama) to su i potvrdili na delu.

Španija: Na meču Selta Vigo – Kadiz, naša kladionica nudi kvotu 2.40 za igru 1-1.

Kontrolisao je Partizan bezmalo celu utakmicu, izuzev jednog dela u drugom poluvremenu kada su Kiprani bili blizu izjednačenju. Sve ostalo proteklo je po crno-belim notama i kada se podvuče crta može mirne duše da se kaže da je trijumf Stanojevićevih izabranika mogao da bude i ubedljiviji.

Sada se Partizan okreće večitom derbiju sa Crvenom zvezdom, u međuvremenu ostaje da se utvrdi stepen povrede Rikarda, a do naredne evropske obaveze 30. septembvra sa Florom ima dovoljno vremena.

Evo kako je MaxBet sport video učinak fudbalera Partizana

ALEKSANDAR POPOVIĆ

Golman crno-belih ponovo je bio na visini zadatka. Pokušaj Hristodulopulosa iz slobodnog udarca, koji je zaustavio, ulio mu je samopouzdanje pa je u još par situacija odreagovao odlično i sprečio Anortozis da utakmicu uvede u neizvesniju rezultatsku završnicu. Ocena: 7,5.

ALEKSANDAR MILJKOVIĆ

Iako mu je zadatak prvenstveno defanzivne prirode, imao je čak dve šanse da se upiše u strelce od kojih je ona druga bila stopostotna. Nije se proslavio napred, ali je svoj zadatak pozadim odradio sasvim korektno, onako kako se od fudbalera njegovog iskustva i očekuje. Ocena: 7.

IGOR VUJAČIĆ

Poslovično dobar, a jedini trenutak nepažnje imao je kada je Deletić izborio poziciju da ugrozi Popovića. Jak u duelu, siguran u skoku, pokazao je da u tandemu sa Saničaninom zaista odlično funkcioniše. I neke situacije koje su mirisale na opasnost mirno je rešavao. Ocena 7,5.

SINIŠA SANIČANIN

Iz utakmice u utakimicu pokazuje da je istinsko pojačanje za crno-bele. Nije komplikovao, situacije ispredf gola Popovića rešavao je na jednostavan način, a kod prekida je uvek bio spreman da pomogne i napadačima, što mu je protiv santa Klare, recimo, pošlo za rukom. Još jedna dobra partija reprezentativca BiH. Ocena: 7,5.

IVAN OBRADOVIĆ

Kiprani su više napadali preko njegove strane pa je imao i više posla od kolege sa desnog boka Miljkovića. U gtandemu sa Vujačićem “omogućio” je Deletiću šansu za izjednačenje, ali osim toga svoj posao je odradio onako kako se i očekivalo. Ocena: 7.

SAŠA ZDJELAR

Ruku na srce, gledali smo i utakmice u kojima je učinak ovog bez sumnje sjajnog veziste bio i konkretniji. Bolje je izgledao u drugom nego u prvom poluvremenu, ali u svakom slučaju odradio je sve što je trener Stanojević od njega tražio. Ocena: 7.

ALEKSANDAR ŠĆEKIĆ

Presekao je i sprečio veliki broj napada Kiprana, bio siguran pred svojim golom, dominantan kada je trebalo da se skoči, a malo je nedostajalo da se upiše i u strelce u prvom poluvremenu, isprečila se stativa. U svakom slučaju, svoj zadatak u duelu sa Anortozisom je u potpunosti ispunio. Ocena: 7,5.

LAZAR MARKOVIĆ (do 71. minuta)

Trudio se dosta kapiten crno-belih, ali mu nije baš sve polazilo za nogom. Imao je nekoliko situacija koje je morao mnogo bolje da rteši, a pogiotovo onu koja je prethodila prvom golu. On je morao da bude strelac, ali je njegov loše upućen udarac golman Lorija srećom skrenuo na nogu meniga za 1:0. kažemo, trudio se, ali smo markovića gledali u Evropi u mnogo boljim izdanjima. Ocena: 6,5.

BIRBAS NATHO (do 64. minuta)

Ponovo ista priča kada se radi o Izraelcu i učinku u evropskim utakmicama. Nije to Natho kakvog gledamo na domaćoj sceni, a jedino smo ga primetili kada je bio učesnik akcije u 15. minutu posle koje je Miljković imao veliku šansu. Da se trudio jeste, ali da je učinak zanemarljiv, takođe jeste. Ocena: 6,5.

KVINSI MENIG (do 64. minuta)

Druga utakmica i prvi pogodak u crno-belom dresu. Našao se menig u pravom trebnutku na pravom mestu, doveo crno-bele u vođstvo, a bio je učesnik još nekoliko akcija koje su mirisale na gol, pa se može reći da je opravdao očekivanja na evropskom debiju u crno-belom dresu, iako je jasno da još nema snage za 90 minuta. Ocena: 7,5.

RIKARDO GOMEŠ (do 83. minuta)

Permanentna opasnost po gol Kiprana. Uradio je ono što se od njega i očekivalo, zatresao je mrežu, pre toga je imao još dve dobre situacije, a iskazao se u ovom meču i kao asistent. I kada nije imao loptu često je odvlačio po dvojicu čuvara i oslobađao prostor saigračima. Stegao zube krajem prvog poluvremena i izdržao do 83. minuta, ostaje da se vidi o kakvoj se povredi radi. Ocena: 8.

IZMENE

NEMANJA JOVIĆ (od 64. minuta)

Videlo se da je bio željan fudbala, imao je i jed nu dobru šansu da donese crno-belima još ubedljiviji trijumf. Ono što je gtrebalo da uradi u poslednjih pola časa igre, mladi Jović je uradio. Ocena: 7.

MILOŠ JOJIĆ (od 64. minuta)

Zamenio je Izraelca Natha i po njegovom julasku crno-beli kao da su se dodatno razigrali. Uneo je svežinu, ali i sigurnost. Bio je začetnik ili učesnik u nekoliko akcija koje su kirisale na gol. Za 30-ak minuta na terenu sasvim dovoljno. Ocena: 7.

FILIP HOLENDER (od 71. minuta)

Nije na terenu proveo mnogo vremena, ali se videla želja da doprinese postizanju trećeg gola. Ipak, minutaža je takva da se o nekom učinku ipak ne može govoriti. Bez ocene.

NIKOLA TERZIĆ (od 83. minuta)

Zamenio povređenog Rikarda. proveo na tefrenu premalo vremena. bez ocene.

ALEKSANDAR STANOJEVIĆ

Trener Partizana ostao je dosledan sebi. Ponovo je rotirao i ponovo je dobio. Stavljanje Holanđanina Meniga u startnu postavu pokazalo se kao pun pogodak. Odlično je pročitao kolegu Kecbaju i postavio igru upravo onako kako je trebalo. Nije odustao od ofanzivne formacije, jer nije želeo da ide na bod, već na tri. Ima Stanojević i fudbalere koji su kadri da njegove zamisli sprovedu u delo. Sve što je Partizan do sada juradio u Evropi nosi u velikoj meri rukopis upravo Aleksandra Stanojevića. Ocena 8.

POBEDA GENTA U ESTONIJI Lemajić osvojio Talin, sada čekamo Partizan…