LIGA EVROPE

SKENER MAXBET SPORTA Milunović odigrao utakmicu karijere, Stankovićeva doktorska disertacija

,

Slavlje fudbalera Crvene zvezde u Gentu (Foto: Beta/AP)

Povrede i korona su Crvenu zvezdu priterali uz zid. Prepolovljeni, bez Rodića, Gobeljića, Sanogoa, Kange, Kataija, crveno-beli su odigrali utakmicu sezone i doveli sebe u situaciju da s osmehom dočekuju kraj 2020. i početak 2021.

Španija: Na meču Valjadolid – Levante, naša kladionica nudi kvotu 4.90 za igru 2-2.

Osmeh su zaradili i zaslužili junačkom partijom u Gentu, vrelog srca, a dovoljno hladne glave. Znajući šta im uspeh donosi, odigrali su zrelo i pametno, taman da Belgijance ostave kao tim za domaću upotrebu.

Kao i uvek, MaxBet sport je ocenio učinak Zvezdinog tima. Evo i kako.

MILAN BORJAN

Odavno je poznato da Zvezdina sigurnost i unutrašnja snaga stiže sa gol linije. Kapiten nije imao mnogo posla, makar do situacije iz 44. minuta, kada je domaćin stvorio prvu i jedinu šansu u prvom poluvremenu. Prelepo je zaustavio udarac Bukarija glavom i na taj način usmerio meč ka željenom epilogu. Jer, niko ne voli da primi gol u smiraj poluvremena. Odlično reagovao u nekoliko situacija kada su udarci rivala prolazili blok. Zvedina snaga! Ocena: 8.

MILAN GAJIĆ

U ovakvoj, prinudnoj postavi, bio je jedini klasičan bek. Nudio se, ulazio u prostor na svojoj strani, ali nije imao dovoljno upotrebljivih lopti. Posao u odbrani obavio gotovo besprekorno. Sve bolji je fudbaler koga je Stanković vratio u život. Ocena: 7.5.

RADOVAN PANKOV

Počeo nesigurno, pre svega u predaji lopte. Imao dve greške u prvom delu meča koje su mogle skupo da koštaju ekipu. U nastavku, napustio svoju poziciju i ostavio prostor za Kumsa koji nekim čudom nije pogodio. Ipak, imao nekoliko pravovremenih ulazaka u blok koji su bili presudni da mreža ostane sačuvana. Ocena: 6.5.

NEMANJA MILUNOVIĆ

Pre samo tri nedelje, mogao je da bude tragičar protiv istog rivala. Ove večeri je odigrao utakmicu karijere u dresu Crvene zvezde. Od prvog minuta veoma siguran u osnovnim zadacima, ali i u predaji lopte, baš onom što ga je mulilo u beogradskom duelu sa Belgijancima. Mirno rešavao situacije koje su čak delovale dramatično. Sve krunisao golom kojim je osigurana velika pobeda. Ocena: 9.

MILOŠ DEGENEK

Navikli su navijači Crvene zvezde na sigurna izdanja momka iz Knina. Videli su još jedno. “Zvanično” levi bek, više je igrao trećeg, levog štopera, i to odlično. Izgubio je samo jedan duel, onaj sa Bukarijem iz 44. minuta. Od njega se i nije očekivalo da pravi izlete u napad. Učinio je to samo jednom i uspeo da ugrozi golmana Genta. Ocena: 8.

NJEGOŠ PETROVIĆ (do 72. minuta)

Lome se mišljenja oko mogućnosti tog momka. Ipak, zna se da ima “dinamit” u desnoj nozi. Pamti se onaj njegov projektil protiv Čukaričkog u Stankovićevoj debitantskoj utakmici. Sada je uradio nešto slično, samo kada je bilo mnogo važnije. Video je u toj 53. sekundi da Bolat očekuje centaršut, usledio je hitac koji je sasvim usmerio tok utakmice. I pored nevolja sa pritiskom domaćina, pamtiće i on ovu utakmicu kao najbolju u Zvezdinom dresu. Ocena: 8.

VELJKO NIKOLIĆ

Preuzeo je ulogu centralnog veziste, a dodavanjem za Petrovića u prvom minutu “dodelio” je sebi nezahvalnu ulogu jednog od prvih u odbrambenom bedemu. Borio se, uklizavao, sprečavajući kreaciju rivala, ali nije uspeo i sam da kreira. U 64. minutu loše reagovao i servirao šansu Gentu. Ocena: 6.5.

ALEKSA VUKANOVIĆ (do 88. minuta)

Ova utakmica bila je “deža vi” momka iz Gajdobre. Kao i kod Milojevića, postavljen na levo krilo, od prvog do poslednjeg minuta igrao je klasičnog levog beka. Odradio je to sasvim korektno, osim ispadanja iz igre u drugom poluvremenu. Imao sreće da sudija nije video ono povlačenje Bezusa za ruku na petercu… Ocena: 6.5.

MIRKO IVANIĆ

Njegovom igračkom sklopu ne odgovara ovakva postavka. Ivanić želi loptu u posedu, želi da potraži pas kojim će da iseče sve linije rivala, ali ovaj meč, a posebno njegov bajkovit početak, nije to omogućavao. Iako je trpeo ogroman pritisak protivnika, uspeo je da se snađe u ovakvom, ratničkom meču. Bez njemu svojstvenih poteza, ali sasvim korektno ofrađen posao. Ocena: 7.

EL FARDU BEN (do 72. minuta)

Njemu je, zapravo, bila namenjena uloga klučne Zvezdine figure. Odigrao je tiho, nenametljivo i tako ostvario ogroman uticaj na utakmicu i njen epilog. Svuda ga je bilo, vršio je pritisak na veziste domaćina, pomagao Gajiću na boku. Partiju začinio “kiflom” iz ugla za Milunovića i 2:0. Ocena: 7.5.

DIJEGO FALĆINELI (do 88. minuta)

Znao je šta ga čeka. Silna borba sa štoperima Genta i pokušaji da prijemom lopte, licem okrenut ka svom golu, omogući kontranapad. Nije ih bilo, ali je Italijan bezbroj puta omogućio predah kolegama iz poslednje linije. Inteligentno je reagovao samo koji sekund pre Benove lopte iz kornera. Želeo je da iznudi korner, uspeo je u tome. Ostalo je istorija. Ocena: 7.