SKENER MAXBET SPORTA Otkud Jovančić na terenu i ko je, bre, taj Falćineli?

,

Utučeni fudbaleri Crvene zvezde (Foto: Starsport)

Crvena zvezda je prošla 14 rivala tokom minulih kvalifikacija za Ligu Evrope i Ligu šampiona. I onda joj se desila Nikozija. Na papiru, pa i prema viđenom tokom većeg dela utakmice kvalitetnija ekipa, nije umela da tu prednost pretvori u prolaz.

Kvalifikacije za LE: Na meču Ventspils – Rozenborg, naša kladionica nudi kvotu 2.95 za igru 2&2-3.

Neuspeh na Kipru definitivno je otkrio sve Zvezdine nedostatke, ujedno i potvrdio da je Liga šampiona, za ovakav sastav, bila apsolutno nerealan cilj. Evo kako smo videli izdanje crveno-belih.

MILAN BORJAN

Višegodišnji neprikosnoveni junak Zvezdinh evropskih trilera, u Nikoziji je postao grešnik. Pogodak Kiprana ide Gobeljiću i njemu na dušu. Uspeo je da se iskupi odbranom voleja Boteaku u 67. minutu. To je uglavnom sve što je imao od posla. Na penal lutriji nije ličio na onog čudesnog golmana iz Kopenhagena. Prerano je birao stranu na koju će da se baci. OCENA: 6.5.

MARKO GOBELJIĆ

Najslabija karika u Zvezdinoj odbrani. Komična reakcija iz 67. minuta iz koje se izrodila šansa za Omoniju, ugasila je Zvezdino svetlo u Nikoziji. Od tog trenutka se crveno-belima uselio strah u kosti. Osetivši slabu tačku, igrači Omonije su gotovo isključivo napadali po njegovoj strani. U napadu potpuno neupotrebljiv. OCENA: 5.

NEMANJA MILUNOVIĆ

U većem delu utakmice uglavnom siguran, izuzev situacije iz prvog oluvremena kada ga je rival previše lako pretrčao. Tokom dodatnih pola sata izgubio koncentraciju. Žuti karton dobio zbog faula vidljivog “iz aviona”, a samo par minuta kasnije mogao komotno da dobije i crveni. OCENA: 6.

MILOŠ DEGENEK

Poput Milunovića, osnovni posao odradio korektno, ali pamte se i njegove mnogo bolje partije. Tokom izvođenja penala koji je definitivno presudio Zvezdi, delovao potpuno odsutno. Krenuo je ka lopti tek nekoliko sekundi posle sudijinog zvižduka. OCENA: 6.

MILAN RODIĆ (do 106. minuta)

Daleko bolji deo bekovskog tandema. Neprestano se ubacivao po njegovoj strani, ali bez učinka do 58.minuta kada je kreirao idealnu šansu za Bena. Isto je učinio 17 minuta kasnije, ali njegov saigrač onovo nije uspeo da pronađe lopti put do mreže. Pred kraj se povredio, ali je rovit na terenu izdržao 105 minuta. OCENA: 7.

SEKU SANOGO

Uz Mirka Ivanića, najbolji igrač Crvene zvezde u Nikoziji. Kanga ga je već u 15. minutu ostavio na ledini, pa je morao faulom da zaustavlja kontru domaćina. od opterećenjem tog žutog kartona igrao je do kraja. Kao i obično, pokupio bezbroj lopti, stigao i da bitno utiče na igru u napadu. OCENA: 7.5.

GELOR KANGA

Malo ko zna šta se desilo sa Gaboncem od kako se vratio u Zvezdu. Kao i u Tirani, nije pokazao ni trunku kreativnosti. Neozbiljnošću iz 15. minuta stavio na muke Sanoga. Valjda vođen sećanjem na golove Sparti i Krasnodaru, besomučno pokušavao udarcima iz daljine. Partija bez ukusa i mirisa. OCENA: 5.5.

MIRKO IVANIĆ (do 81. minuta)

Njegov izlazak iz igre bio je jasan pokazatelj kako će crveno-beli da igraju do kraja. Moguće da je ostao bez snage, ali do tada je bio najkonkretniji Zvezdin fudbaler. U prvom poluvremenu pokrenuo napade crveno-belih odličnim udarcem sa 16 metara. Postigao je vrlo lep gol za izjednačenje, u nastavku mogao bolje da reaguje osle dodavanja Gobeljića. OCENA: 7.5.

ALEKSANDAR KATAI (do 101. minuta)

Nema nikakve sumnje da je Zvezdina “desetka” majstor ove igre. Međutim, ponekad izgleda da se doslovno igra fudbala. I ovog puta je često pravio potez više, preterivao, a mogao je znatno bolje, brže i konkretnije da reaguje. Imao je jedan dobar pokušaj koji je golman domaćina jedva zaustavio. OCENA: 6.

EL FARDU BEN

Mogao je da se proslavi. Ovako, ostaje jedan od tragičara. Već u prvom poluvremenu je mogao bolje da reaguje prilikom udarca glavom iz povoljne pozicije, a to je morao da učini kod oba, a naročito prilikom prvog dodavanja Rodića. Od 75. minuta potpuno nestao sa terena. OCENA: 6.

ALEKSA VUKANOVIĆ (do 89. minuta)

Pozicija centralnog napadača je definitivno hroničan i teško rešiv problem Crvene zvezde. Izbor je sada pao na Vukanovića koji za skoro 90 minuta na terenu nije uradio doslovno ništa. Ruku na srce, nije imao ni lopti. Da je bar neka od onih Kanginih lopti išla na stranu, ili ka napadaču, možda bi i došao do izražaja. Ovako, sasvim nevidljiv. OCENA: 5.5.

IZMENE

DUŠAN JOVANČIĆ (od 81. minuta)

Njegov ulazak je jasno usmerio Zvezdinu igru ka odbrani sopstvenog, umesto ka napadu na protivnički gol. Našao se u gotovo idealnoj situaciji za udarac i šutirao početnički. U prvim ovosezonskim minutima na terenu, osnovni deo odradio korektno. Ništa više od toga. OCENA: 6.

DIJEGO FALĆINELI (od 89. minuta)

Još jedan potez Zvezdinog sportskog sektora za češkanje po glavi. Imao je “štiklu” ka iznenađenom Kataiju i apsolutno ništa više, iako je svežinom i te kako mogao da doprinese. Sve “miriše” na još jedan promašaj. Penal izveo omično, ogodio golmana koji je već ležao. OCENA: 5.

ŽELJKO GAVRIĆ (od 101. minuta)

Zvezdin biser je mogao da izraste u apsolutnog junaka. Divno se izborio za udarac u finišu i za nekoliko santimetara bio neprecizan. Bilo je to sve što je stigao da uradi za 20 minuta. Sa penala veoma siguran. OCENA: 7.

MILAN GAJIĆ (od 106. minuta)

Premalo vremena na terenu za konkretan učinak.

TRENER

DEJAN STANKOVIĆ

Ostao je dosledan sebi, ponovo zaigrao sa jednim zadnjim veznim i izveo veoma ofanzivnu formaciju. Ruke su mu vezane čudnim potezima klupskog rukovodstva, pa mora da improvizuje, posebno na poziciji centralnog napadača. Ostaće nejasna njegova odluka da u 81. minutu umesto Ivanića na teren, prvi put u sezoni pošalje Jovančića i tako izgubi jednu napadačku opciju. Ostaće upamćen kao trener pod čijom komandom je Zvezda eliminisana posle 14 rundi kvalifikacija.