SKENER MAXBET SPORTA Stanković na novom početku, ova Zvezda za sada ne liči ni na šta

,

Aleksandar Katai (Foto: Starsport)

Slaba Crvena zvezda se poražena vraća iz Kazahstana. Do ovog leta, poraz s golom u gostima mogao bi da se nazove podnošljivim. Međutim, nije takav, ne zbog istorijske odluke UEFA, već zbog veoma lošeg izdanja izabranika Dejana Stankovića.

Na meču Olimpijakos – Nefči Baku, naša kladionica nudi kvotu 2.12 za igru ug 2-3.

Uz ogromne probleme u organizaciji napada, Zvezda se silno mučila. Takođe, ni odbrana, bar u uvodu sezone, ne uliva previše poverenja.

MaxBet sport je ovako video učinak ekipe Dejana Stankovića.

MILAN BORJAN

Uvod meča i onaj odbranjen zicer najavio je još jednu sezonu kapitena u spasilačkoj ulozi. Bila je to i jedina njegova odbrana na utakmici. Za primljene golove ne snosi odgovornost, ali je pokazao nesigurnost u pasovima, oličenu najpre u onoj situaciji iz završnog dela prvog poluvremena. Ocena: 6.

MILAN GAJIĆ

Nigde ga nije bilo u prvom poluvremenu, ali krivicu za takav (ne)učinak velikim delom snosi i El Fardu Ben koji je igrao krajnje neodgovorno. Prva smisaona akcija po desnom boku, ujedno jedina na utakmici, rezultovala je pogotkom. U tom napadu je vrlo pamtno poslao loptu pred gol i praktično “naterao” Mikanovića na autogol. U odbrani nije imao previše problema. Ocena: 6.5.

ALEKSANDAR DRAGOVIĆ

Vrlo je čudno za igrača njegovog renomea da ga rival onako lako pretrči u uvodu meča. Ipak, nije dozvolio da ga ta situacija dekoncentriše. Učinio je Vagnera Lava gotovo nevidljivim. Utisak je da mu nedostaje kvalitetniji partner u sredini odbrane. Ne može baš sve sam. Ocena: 6.5.

RADOVAN PANKOV

Veći deo meča odradio korektno, ali je jedan od neposredno odgovornih za prvi gol Kairata. Zajedno sa Ivanićem, dozvolio je sebi da odgela skok Kantea i udarac glavom sa ivice peterca. Nije ubedio crveno-belu javnost da je pouzdano rešenje na poziciji štopera. Ocena: 5.5.

MILAN RODIĆ

U većem delu meča razapet između uloge trećeg štopera i klasičnog levog beka, uspevao je da zaustavi Vagnera Lava, ali ne i da učestvuje u napadu. Sasvim solidno odradio defanzivni deo posla. Međutim, nedostajali su njegovi centaršutevi s levog boka. U ono malo situacija kada se našao u takvoj prilici, učinio je to loše. Ocena: 6.

SEKU SANOGO

Kako bi naš narod rekao, ni tamo, ni ovamo. Naravno da svi znaju da je on zadužen za one manje vidljive, “prljave” poslove, ali ni to nije činio dobro. Naprotiv, teško shvatljivim potezima je mogao da nanese ogromnu štetu svom timu. Na primer, onaj poprečni pas u finišu prvog dela koji bi, da lopta nije pobegla u aut, otvorio čistu kontru rivala. Slično je viđeno u uvodu nastavka. Nesiguran i slab. Ocena: 5.

NENAD KRSTIČIĆ

Nevidljiv u većem delu utakmice. Iako je i njemu u glavnom opisu radnog mesta pre svega destruktivna uloga, ipak poseduje kreativniju sposobnost u odnosu na saigrača iz tog, defanzivnijeg dela veznog reda. “Pojavio” se na terenu tek onom oduzetom loptom, kada je servirao šansu za Kataija, a to se desilo u završnim minutima prvog dela. Morao bolje da reaguje i u onoj šansi iz uvidnog dela nastavka kada je poslao odbitak na tribine. Mora mnogo bolje. Verujemo i da može. Ocena: 5.5.

MIRKO IVANIĆ (do 68. minuta)

Ubedljivo najbolji igrač ekipe iz prošle sezone upao je u kandže ozbiljne krize. Pokazao je to duel sa Vojvodinom, a ovaj u Almatiju samo potvrdio. U prvom poluvremenu bez ikakvog uticaja na igru. Na fudbalera koji se poigravao sa Milanom, podsetio je samo u 57. minutu, onim kratkim trkom i pravovremenom loptom za Gajića. To je Ivanić kakav je potreban Crvenoj zvezdi. Za sada je samo sasvim bleda senka. Ocena: 5.5.

ALEKSANDAR KATAI (do 84. minuta)

Kao jedini svedok one bolne propasti od pre šest godina u duelima sa Kairatom, isto tako je jedini nešto pokušavao u prvih 45 minuta, ali bez ikakvog konkretnog učinka. Prvi se i našao u velikoj šansi, ali je reagovao u skladu sa svojom fudbalskom prirodom. Ležerno. U ovom slučaju, nedospustivo ležerno. S nešto izmenjenom ulogom u nastavku, pokrenuo je Zvezdu ka izjednačenju. I na tome stao. Ocena: 6.

EL FARDU BEN (do 90. minuta)

Veoma loš. Nekoliko njegovih ležernih poteza pre bi mogli da se podvedu pod neodgovornost. U trenucima neopisivog mučenja da se stvori iole smislenija akcija, nije pokazao ni delić inicijative da u tome učestvuje. Morao da bude zamenjen mnogo ranije. Ocena: 5.

MILAN PAVKOV (do 46. minuta)

Za 45 minuta koliko je proveo u igri, gotovo da nije pipnuo loptu. Ipak, to više govori o izdanju njegovih saigrača, jer  visoki momak iz Begeča, direktno zavisi od kreativnog dela tima koji je ove večeri bio sve samo ne kreativan. Ni kriv ni dužan, zapravo žrtva katastrofalnog izdanja ekipe. Ocena: 5.

IZMENE

Lois Dioni (od 46. minuta)

Imao je nesreću da debituje ove večeri i u ovakvom izdanju ekipe. Nije klasičan centarfor i to je u Almatiju postalo sasvim vidljivo. Postaje potpuno jasno da bolje funkcioniše u formaciji s dva napadača i kada ima prostor pred sobom. U ovoj utakmici nije imao ni jedno, ni drugo. Bio je slab, ali biće vremena za sud o njegovim dometima. Ocena: 5.

GELOR KANGA (od 68. minuta)

Njegovim ulaskom, igra Crvene zvezde poprimila je neki drugačiji oblik. Imao je priliku i udarac koji je sjajno odbranio kazahstabski golman. Na njegovu žalost, minut kasnije je Zvezda primila drugi gol. Čini se da je morao  da bude u startnih 11. Ocena: 6.