SKENER MAXBET SPORTA Zvezda dala gol i ostala neporažena, to je jedino čime može da bude zadovoljna

,

Aleksandar Katai (Foto: Starsport)

Crvena zvezda je ostala neporažena u Humskoj, što joj omogućava miran evropski start i nastavak domaće sezone. Prekinula je i predugačak niz bez gola u večitim derbijima. U čast tog pogotka ispaljen je i vatromet s druge strane Točiderskog brda. To je i jedino čime mogu da budu zadovoljni u Ljutice Bogdana. Šampion je u većem delu bio dominantan, ali i prilično bezopasan. MaxBet sport je ovako video učinak crveno-belih.

Kolumbija: Na meču Jaguares – Dep. Tolima, naša kladionica nudi kvotu 3.25 za igru 2-2.

MILAN BORJAN

Za 100 minuta fudbala u Humskoj, nije pipnuo loptu, osim kada su mu je saigrači dodavali. Kod gola Stevanovića ništa nije mogao. Ugrozio ga i Asano, ali utisak je da je u toj situaciji bio na lopti. Retko je ispucavao. Nije imao čak ni koji centaršut da pokupi. Bez ocene.

MARKO GOBELJIĆ (do 68. minuta)

U prvom poluvremenu pokušavao da se ubacuje po desnoj strani i da udvaja sa Gavrićem, ali je samo jednom pristojno centrirao. Početkom nastavka se prišunjao iza leđa Partizanove odbrane i iznenada se našao u idealnoj šansi. Čini se da je iz te pozicije morao da pogodi mrežu, a ne stativu. Ocena: 6.

STRAHINJA ERAKOVIĆ

Košmarni debi 19-godišnjaka u najvećoj utakmici srpskog fudbala. Od čprvog kontakta s loptom videlo se da je okovan tremom. Otuda i katastrofalna greška kod gola Partizana. Imao još pogrešnih procena poput one kada je Marković ušao u šansu utakmice. Njegova škola mogla je da bude i skuplja po Zvezdu. Ocena: 5.

MILOŠ DEGENEK

Namerno od protivnika pušten da gradi igru, nije se zaletao. Dobrim postavljanjem uspevao da spreči nalete Partizana po strani koju je pokrivao. U nastavku sjajno zaustavio Asana koji bi krenuo sam ka Borjanu. Doduše, i Japanac mu je tom prilikom pomogao. Ocena: 7.

MILAN RODIĆ

Solidan u većem delu meča, ali gotovo svaki njegov pokušaj da napravi višak po levoj strani, završen je neuspešno. Neke situacije rešio na iskustvo. Korektno od jedinog klasičnog levog beka koga Zvezda ima. Ocena: 6.5.

SEKU SANOGO (isključenje u 90+4)

Nenamerno je povredio Sumu, ali je imao previše krajnje rizičnih startova, zaključno sa onim, ne baš inteligentnim koji ga je poslao u svlačionicu. Primetno pokušavao da stane na loptu, da je iznese do prednje linije. Ponekad uspevao u tome, ali imao i nekoliko opasnih grešaka u dodavanju. Ocena: 6.

VELJKO NIKOLIĆ

Uz Kataija, jedini igrač koji je u trenucima Zvezdine dominacije pokušao da kreira smislen napad. Imao šansu da izjednači već u ranoj fazi prvog poluvremena, ali je u čistoj situaciji promašio loptu. Grešio, ali nije gubio glavu ni u trenucima kada je ponestajalo ideja. Ocena: 6.5.

ŽELJKO GAVRIĆ (do 46. minuta)

Neprimetan. Dobro čuvan, često i udvojen, nije uspeo apsolutno ništa da učini za 45 minuta koliko je proveo na terenu. Čini se da mu više odgovara mesto na levom krilu. Ocena: 5.

EL FARDU BEN (do 68. minuta)

Projektovan je da igra iza Falćinelija, a doslovno nigde ga nije bilo tokom celog prvog poluvremena. Tek kada je iznudio faul Banjaka i prekid koji je iznedrio šansu za Italijana, videlo se da je na terenu. U nastavku kreirao priliku za Kataija i to je bukvalno sve što je uradio na derbiju. Ocena: 5.5.

ALEKSANDAR KATAI (do 90. minuta)

Na momente deluje previše ležerno, ponekad čak i neizbiljno, ali Zvezdina “desetka” je takav tip igrača. U prvom poluvremenu uspeo da se prošeta uz gol aut liniju, ali nije imao kome da asistira. Na nabačenu loptu Bena reagovao nervozno i neozbiljno, pokušajem volej udarca. Ipak, održao praktično predavanje na temu izvođenja penala. Ocena: 7.

DIJEGO FALĆINELI (do 84. minuta)

Trudio se Italijan, ali on je igrač koji direktno zavisi od rada ekipe. Propustio jednu od prilika u trenucima dominacije u prvom delu kada se nepotrebno nameštao na jaču, levu nogu. U završnici poluvremena imao ogromnu šansu da izjednači. Čini se da je morao da pošalje loptu u mrežu pored već savladanog Stojkovića. Ocena: 6.

IZMENE

SRĐAN SPIRIDONOVIĆ (od 46. minuta)

Ništa Zvezda nije dobila njegovim ulaskom. U nekoliko navrata katastrofalnim prijemom upropastio Zvezdine napade. Jedino što je uradio bila je ona lopta do Gobeljića pre stative. Ocena: 5.5.

MILAN PAVKOV (od 68. minuta)

Njegovim ulaskom, Zvezda je zaigrala sa dvojicom napadača. Ipak, nije učinio bilo šta konkretno da bi bio ocenjen.

MILAN GAJIĆ (od 68. minuta)

Bez konkretnog učinka. samim tim i bez ocene.

ALEKSA VUKANOVIĆ (od 84. minuta)

Premalo vremena na terenu da bi bio ocenjen.

NJEGOŠ PETROVIĆ (od 90. minuta)

Premalo vremena na terenu…

TRENER

DEJAN STANKOVIĆ

Opredeljenje da počne utakmicu sa Erakovićem ima pokriće u želji da spreči brze napadače Partizana, Asana pre svih. Ipak, zaboravio je na potpuno neiskustvo mladog štopera, a očigledno i da nije uspeo da ga oslobodi straha. Da je šampion izgubio, trener bi bio isključivi krivac. Moraće da se zapita zašto njegov tim već predugo nema odgovor na Partizanovu igru. Ovog puta je bar bio dominantan. Međutim, bez ideje. Da nije bilo penala… Ocena: 6.