SKENER MAXBET SPORTA – ZVEZDA: Katai može da bude i centarfor, Stanković sprečio paniku

,

Fudbaleri Crvene zvezde (Foto: Starsport)

Za razliku od nekih prethodnih derbija u Humskoj, odlično je Zvezda ušla u meč. Dominirao je vladajući šampion i baš u trenucima dominacije dozvolio večitom rivalu da tok utakmice usmeri baš onako kako mu je odgovaralo.

Brazil: Na meču Flamengo – Gremio, naša kladionica nudi kvotu 2.20 za igru 1-1.

Ipak, uspeli su crveno-beli da Humsku napuste neporaženi. Pre svega, zahvaljujući upornosti.

Pet koraka bio bi ozbiljan zaostatak. Ovako, trka je otvorena.

Evo kako je MaxBet sport video učinak fudbalera Crvene zvezde.

MILAN BORJAN

Nije imao mnogo posla do tog 36. minuta. Samo nekoliko pravovremenih istrčavanja, uz onaj nedostatak komunikacije sa Dragovićem i to je sve. Ipak, ma koliko se ljutio na saigrače, gol je apsolutno njegova odgovornost. Ono Nathovo đule je zaparalo mrežu po bližoj stativi gde bi golman trebalo da bude. Kasnije ga sačuvala Uroševićeva neodlučnost, a u nastavku, neposredno pre poništenog gola, izvadio kestenje iz vatre. Ocena: 6.

STRAHINJA ERAKOVIĆ (do 55. minuta)

Od prvog duela sa Jovićem, bilo je vidljivo da je s ramena skinuo teret prethodnog derbija u Humskoj. Onog 163. kada je kumovao golu rivala. Vrlo siguran u defanzivi, tek s jednom pogrešnom procenom. Realno, našao se u timu samo zbog pravila o bonusu. Stoga ga u napadu uopšte nije bilo. Zamenjen upravo zbog tog detalja u igri. Ocena: 7.

ALEKSANDAR DRAGOVIĆ

Naspram sebe je imao najboljeg strelca protivnika. Od početka je Gomešu stavio do znanja šta može da očekuje. Tačan i siguran u duelima, čini se tek s jednim prekršajem, dokazao da je štoper od klase i znanja. Bio spasilac i u onoj situaciji kada je levi bek rivala Urošević vraćao loptu na peterac. Još jedna veoma dobra partija. Ocena: 7.

MILOŠ DEGENEK

Tokom najvećeg dela meča, sasvim korektno odradio posao. Za razliku od pojedinih prethodnih duela, uključujući i evropske, nije komplikovao u dodavanju. Siguran i bez rizika, što je obrazac za igru centralnog beka. Ocena: 7.

MILAN RODIĆ

Tokom prvih pola sata, potpuno isključio iz igre Markovića. Našao se na iskušenju tek kada je rival potpuno opteretio njegovu zonu odgovornosti. Pre toga mu je prečka sprečila asistenciju. Krenuo da prati Natha, očekujući da neko od saigrača iza njega reaguje. Ipak, nije to bila njegova teritorija. Bez ijednog “ponavljanja” u napadu tokom drugog poluvremena. Ipak, asistencija nije izostala. Ocena: 7.

SEKU SANOGO (do 77. minuta)

Jedan od glavnih protagonista Zvezdine dominacije u uvodu derbija. Lako dobijao duele na sredini terena sa Jojićem i Nathom, podsetio na moćno izdanje iz Milana, ali naglo pao u smiraj prvih 45 minuta. Silno se trudio da u nastavku ponovo uspostavi nadmoć, stigao i da zatvori nekoliko pokušaja kontri. Sasvim dovoljno od igrača takvog tipa. Ocena: 6.5.

NENAD KRSTIČIĆ (do 46. minuta)

Jedino iznenađenje u startnih 11. Sasvim solidan u uvodnom delu utakmice i veoma važna figura u ovakvoj postavci Dejana Stankovića. Ostaće nejasno zašto nije oprobao šut kada je takvo rešenje sasvim opravdano. Još više, zašto je onako blago reagovao na udarac Natha. Da, pokrivao je eventualno utrčavanje po krilu, ali na zapadu se takve situacije rešavaju blokom, s rrukama na leđima. Nije ni pokušao. Ocena: 5.5.

GELOR KANGA

Partija bez “začina”. Kao glavni kreativac, nije uspeo da ostvari uticaj na igru kakav se od njega očekivao. Vraćao se po loptu, a to vraćanje je moglo da košta šampiona pečatom na poraz već u prvom poluvremenu, kada je izgubio loptu na 30 metara od sopstvenog gola. Neophodan je Zvezdi, ali mnogo bolji. Ocena: 6.

MIRKO IVANIĆ (do 72. minuta)

Nenaviknut na ovakvu formaciju, menjao je pozicije. Bez ikakvog učinka. Mogao je, i morao, bolje na onu povratnu kada je unutrašnjim delom kopačke poslao loptu u okvir gola, ali ništa više od toga. Dok je ekipa jurila izjednačenje, ostao bez “nalepnice” igrača koji pravi razliku. Ocena: 6.

ALEKSANDAR KATAI

Verovatno ni sam ne pamti kada je odigrao ovakvu utakmicu. Poput Piksija nekada, udarcem glavom ne daje gol ni na treningu, a u derbiju je to mogao da učini čak dva puta. U prvom pokušaju je pogodio prečku, posle drugog je doneo remi, kao i prošlog oktobra. Ono, iz penala. Osim po krilu, pojavljivao se u centru napada i kretanjem naterao linije rivala na haotično pomeranje. Tako je i postavio završne brojke na semaforu. Pred tim golo, sve ostalo pada u vodu, pa i nestajanje u dugim minutima jurnjave za protivnikom. Ocena: 7.5

LOI DIONI

Bolji je nego što je bio kada je došao, kao što je i sam nedavno rekao. Odlično počeo utakmicu i instiktom napadača iskoristio sudaranje rivalskih štopera. Ni taj zicer s roglja peterca koji mu je odbranio golman rivala nije uticao da padne. Borio se sa fizički znatno nadmoćnijim štoperima, odlazio na krilo, bio više nego koristan za ekipu. Pao u drugom poluvremenu, grešio u odlaganju lopti. Ipak, kupio je još neko vreme u Zvezdi. Ocena: 6.5.

IZMENE

MARKO LAZETIĆ (od 46. minuta)

Dečak od 17 godina poslat je u vatru derbija u nimalo zavidnom momentu. Mladalački odvažno je napao rivala u zoni odgovornosti između Uroševića i Saničanina. Ta pretnja je naterala rivala da dobro obrati pažnju na taj deo odbrane. Jednom izblokiran i bez konkretnog ličnog učinka, ali veoma značajan za tim. Konačno, i za rezultat. Ocena: 7.

MILAN GAJIĆ (od 55. minuta)

Za sada i za razliku od prošle, ovo nije njegova sezona. Ušao umesto Erakovića da bi se izvršio proboj po desnoj, do tada bezopasnoj desnoj strani Zvezdinog napada. Takva je ostala i posle njegovog ulaska. Imao je tri pokušaja centaršuta, nijedan nije pogodio šesnaesterac. Uspeo da zasmeta Menigu kada je Holanđanin mogao da zapečati sudbinu šampiona. Ocena: 5.5.

FILIPO FALKO (od 72. minuta)

Opteretio levi bok Partizana. Doprineo pohodu ka izjednačenju, tako što je iz slobodnog udarca razigrao “centarfora” Kataija. Premalo za ocenu.

PETAR STANIĆ (od 77. minuta)

Osetio je miris i ukus derbija. Korektno odradio ono što se od njega očekivalo. Bez ocene.

TRENER

DEJAN STANKOVIĆ

Početni sastav, ali i činjenica da je napravio samo tri izmene, kazuju s kakvim je mukama bio suočen uoči derbija. Dvoumio se oko izbora bonusa. Izabrao je Erakovića i nije pogrešio, baš kao što nije pogrešio uvođenjem junoše Lazetića u poluvremenu. Odustao od standarnog sistema s jednim zadnjim veznim, ali i u takvom izdanju uspeo da uspostavi dominaciju. I Zvezdin šef je bio šokiran potpuno iznenađujućim vođstvom rivala. Ipak, nije dozvolio da njegov tim obuzme panika. Ocena: 7.