LIGA EVROPE

SKENER MAXBET SPORTA Zvezdino košmarno veče, previše slabih za više od poraza

,

Tako je, čini se, bilo suđeno srpskom šampionu. Nije mađarski sudija kriv za prvi, verujemo i jedini poraz u grupnoj fazi Lige Evrope ove sezone, ali kao da se sve urotilo protiv crveno-belih ove večeri.

Španija: Na meču Atletik Bilbao – Kadiz, naša kladionica nudi kvotu 2.12 za igru 1-1.

Za čak i manju scenu od evropske, izabranici Dejana Stankovića načinili su nedopustivo mnogo grešaka. Jedna od njih je i presudila.

Od igre u napadu nije bilo ni traga, ne samo zbog čoveka manje, već zbog “minus faze” fudbalera od kojih se najviše očekuje. Od nekih, možda i nerealno mnogo.

Evo kako je MaxBet sport video učinak izabranika Dejana Stankovića.

MILAN BORJAN

Do haotičnog finiša, jedinu odbranu imao je u 40. minutu kada je zaustavio udarac Sista. U nadoknadi je odbranio dva ipak neozbiljna udarca Danaca. Ispucavanje lopte mu je dugogodišnji problem, a to je na onakvom terenu i pri onakvom odnosu snaga bilo od drugačijeg značaja nego inače. Ocena: 6.

MARKO GOBELJIĆ

Tokom celog prvog poluvremena zaključao desni bok i isključio Sista iz igre. Posle odmora mu je Danac pravio mnogo više problema. Napravio je onaj prekršaj uoči gola, ali daleko od toga da snosi krivicu. “Začinio” Zvezdino izdanje crvenim kartonom. Ocena: 6.

ALEKSANDAR DRAGOVIĆ

Bio je “saučesnik” u isključenju Degeneka, jer je izašao previsoko, ali se potom pretvorio u ključnu figuru Zvezdine odbrane. Blokadama je sprečavao Dance da povedu znatno pre 56. minuta. Nije mu se dalo da izjednači i postane neprikosnoveni junak. Ocena: 7.

MILOŠ DEGENEK

Počeo je solidno, ali je u 12. minutu osudio saigrače na neravnopravnu bitku. Dozvolio je da ga lopta koja je išla u njegovu zonu odgovornosti preleti i potom smetnuo s uma da je poslednji čovek odbrane. Možda bi primljeni gol bio manja šteta. Ovako, taj detalj je sasvim usmerio meč. Ocena: 5.

MILAN RODIĆ (do 83. minuta)

Planski ili ne, u prvom poluvremenu je ostavljao ogroman prostor na levom boku Zvezdine odbrane. Beograđani tada nisu kažnjeni, ali jesu u nastavku posle njegove užasne greške. Igrač takvog iskustva bi morao da zna da su u opasnoj zoni takva dodavanja zakonom zabranjena. Nudio se u napadu, nije dobio apsolutno nijednu upotrebljivu loptu. Greška iz 55. minuta je apsolutno obojila njegov učinak. Ocena: 5.

SEKU SANOGO

Glavni zadatak mu je bio da “uhapsi” Evandera, što je uspešno radio do 12. minuta. Posle toga se preselio na poziciju štopera. Posao je odradio korektno do finiša kada je kroz Zvezdinu odbranu duvala promaja sa svih strana. Ocena: 6.

GELOR KANGA (do 74. minuta)

Nanaeo je ekipi više štete nego koristi. Morao je da shvati na kakvoj podlozi igra u uvodu meča kada mu je na centru lopta ostala zaglavljena u barici. Jasna je bila namera da mirnim iznošenjem lopte kreira napad. Međutim, previše je grešio, i to neposredno ispred šesnaesterca. Morao je da bude odgovorniji. Ocena: 5.

MIRKO IVANIĆ

Tek za nijansu bilji od kolega iz ofanzivnog dela veznog reda. Posle izkaska Kange preuzeo ulogu kreatora, ali je Zvezdina igra odavno bila u raspadu. Santimetri su ga sprečili da postane asistent za izjednačenje. Ocena: 5.5.

EL FARDU BEN (do 83. minuta)

Veoma slab. Spor, bez ikakvog uticaja u napadu. Mogao i morao bolje u onoj situaciji u drugom delu, iako se našao u sendviču dvojice Danaca. Prekidi su bili Zvezdina šansa sa igračem manje, samo jedan je izveo kako treba, kada je Pankov loše pucao sa peterca. Trebalo je da bude ranije zamenjen. Ocena: 5.

ALEKSANDAR KATAI (do 64. minuta)

Možda i najslabija partija u oba njegova mandata u Ljutice Bogdana. Trudio se u defanzivi, ali je na protivničkoj polovini bio potpuno neprimetan. Zbog niza pogrešnih poteza, postao je vidno nervozan već pred kraj prvog poluvremena. Dekoncentrisan i u nastavku. Ocena: 5.

MILAN PAVKOV

Na terenu punom vode, njegova uloga “sidraša” mogla je da dođe do izražaja. Borio se sa štoperima danskog tima, povremeno uspevao da spusti loptu posle dugačkih nabacivanja, bez efekta, jer nije bilo nikog raspoloženog oko njega. Zna se da je on igrač koji zavisi od tima, a tim mu nije stvorio ni nagoveštaj šanse. Ono iz nehata se ne računa. Ocena: 6.

IZMENE

RADOVAN PANKOV (od 63. minuta)

Da se na njegovom mestu u 78. minutu našao saigrač čije prezime se razlikuje samo za jedno slovo, bio bi to gol. Morao je bolje da reaguje, jer je na roglju peterca ostao potpuno sam. Lutao je u trenucima kada se odbrana potpuno raspala. Ocena: 5.

RIŠAIRO ŽIVKOVIĆ (od 74. minuta)

Osim nekoliko nespretnih reakcija, nije ni pokušao da zapreti gostima, a zbog toga je uveden. Bez ocene.

STRAHINJA ERAKOVIĆ (od 83. minuta)

Za tih desetak minuta na terenu, i on je stigao da pogreši u dodavanjima. Bez ocene.

LOI DIONI (od 83. minuta)

Bez konkretnog učinka da bi bio ocenjen

TRENER

DEJAN STANKOVIĆ

Ceo plan igre mu se srušio isključenjem Degeneka. Nije imao izbora nego da prepusti loptu rivalu. Verovatno su se navijači uhvatili za glavu u 64. minutu kada su na tabli za izmene videli broj 10. Od Kataija nije bilo mnogo koristi do tada, pretpostavka je da je šef želeo da ga sačuva, posebno na onakvom terenu. Naravno da takav igrač može da zablista iznenada i u sekundi, ali Stanković najbolje zna kako komanduje ovom ekipom. Zvezda sa igračem manje nije delovala obezglavljeno, ali nije imala ni jasan plan kako da u takvim okolnostima ugrozi rivala. Ocena: 6.