SKENER MAXBET SPORTA Zvezdu izvukli Borjan, Ivanić i… poluvreme

,

Dejan Stanković daje savet Nemanji Milunoviću (Foto: Starsport)

Posle pet sušnih derbija, slavila je i Crvena zvezda. Pobeda u ovom, 164. prazniku srpskog fudbala, gotovo sigurno joj donosi četvrtu titulu u nizu.

Liga Evrope: Na meču Ajaks – Roma, naša kladionica nudi kvotu 2.75 za igru ug 4+.

Bila je ovo i prva trenerska pobeda Dejana Stankovića nad večitim rivalom. Za njega možda i najslađa, ali izborena veoma teško i uz mnogo sreće, posebno u prvom poluvremnu.

Evo kako je MaxBet sport video učinak fudbalera Crvene zvezde.

MILAN BORJAN

Imao je tri odbrane za ceo meč. Prva je sačuvala mrežu netaknutom u sumornom prvom poluvremenu crveno-belih. Bio je to onaj pokušaj Jovića sa peterca. Kasnije je izašao kao pobednik pred Asanom. Početkom drugog dela je školski skratio ugao, a onda i ona bravura iz 89. minuta. Posle “lažnjaka”, Suma je poslao loptu ka golu, a Zvezdin kapiten izrastao u onog evropskog junaka. Sačuvao je dugo čekanu pobedu. Ocena: 7.5.

MILAN GAJIĆ

Imao pune ruke taktičkog posla u prvom poluvremenu. Uz pomoć Kataija, uspevao da zatvori svoju stranu, mada ga nigde nije bilo u 41. minutu kada je Partizan imao šansu utakmice. U napadu je imao sasvim svedenu ulogu, ali bi njegov učinak obojio Veljko Nikolić, kome je intelif+gentno poslao povratni pas, osam minuta pre Holenderove prečke. Otvorio mu se prostor u nastavku, ali ga nije najbolje koristio. Ocena: 6.5.

NEMANJA MILUNOVIĆ

Bio je neizvestan do pred početak. Počeo je krajnje nesigurno, a u 17. minutu ga je odgovornosti za primljeni gol spasao Petrović. Više pogrešnih dodavanja su nad njim stavile opasnost da postane tragičar. U nastavku meča, neuporedivo bolji. Ipak, daleko od partija koje su ga jesenas proizvele u jednog od najboljih štopera Lige Evrope. Ocena: 6.5.

MILOŠ DEGENEK

Za nijansu sigurniji član štoperskog para, ali daleko je to od sigurne igre. Skrivio prekršaj u 25. minutu koji je Natho poslao do Milunovićeve glave u živom zidu. Znatno sigurniji u drugom poluvremenu. Zajedno sa kolegom iz poslednje linije, pokupio “masu” lopti u trenucima neosmišljenih Partizanovih napada. Ocena: 7.

MILAN RODIĆ (do 86. minuta)

Poput većine saigrača, počeo katastrofalno. Nenaviknut na postavu u kojoj ispred sebe ima samo Ivanića, počeo nebrojenim pogrešnim pasovima. Dobio žuti karton već u 13. minutu i pod tim opterećenjem igrao do kraja. Prijale su mu izmene u poluvremenu i do kraja odigrao bez greške. Ocena: 6.5.

SEKU SANOGO

Pred pritiskom veznog reda rivala, potpuno izgubljen u većem delu prvog poluvremena. “Profesionalnim” faulom pokušao da spreči Partizanovu kongtru u 41. minutu i imao sreće da je sudija Simović zaboravio taj detalj. U drugom delu meča, poput celog tima, bio mnogo bolji. Zaustavio je Natha mnogo pre toga, a kasnije sprečavao i početnu ideju rivala. Šansi Sume iz 89. minuta prethodila je njegova greška… Ocena: 6.

NJEGOŠ PETROVIĆ (do 46. minuta)

Našao se u timu samo da bi Stanković ispunio bonus obavezu. Zatvarao desnu stranu, ali je ostao potpuno nemoćan u građenju igre. “Pojeli” su ga vezisti crno-belih. Gotovo da nije imao dodir s loptom za vreme provedeno na terenu. Ocena: 5.5.

VELJKO NIKOLIĆ (do 46. minuta)

Opet zbog bonus pravila, ostavljen u ulozi centralnog kreatora. Još joj nije dorastao, bar ne u ovakvim mečevima. Kasnio sa dodavanjima u nekoliko navrata. Doduše, nije ni grešio. Imao jedinu šansu u prvom poluvremenu kada je, takav se utisak stekao, mogao da puca i pre nego što je njegov udarac levom odbranio Stojković. Mora još fudbalski da odrasta. Ocena: 6.

MIRKO IVANIĆ

Znali su crno-beli od koga preti najveća opasnost. Odlično čuvan, na terenu se “pojavio” tek u 33. minutu kada je, zajedno sa Gajićem, servirao priliku za Nikolića. Ostavljen bez igre sa Kataijem po levoj strani, ipak držao pažnju rivala na tom delu terena. Za njega netipičnim golom, glavom, potvrdio da je ubedljivo najbolji igrač šampiona u ovoj sezoni. To je i sve što je uradio na derbiju. Za Zvezdu, sasvim dovoljno. Ocena: 7.5.

ALEKSANDAR KATAI (do 74. minuta)

Jedna od žrtava Stankovićeve taktike. Celo prvo poluvreme je igrao na desnoj strani, pretvarajući se u saradnika Gajića u obezbeđivanju tog dela terena. Posle pola sata Zvezdine nemoći, njegov udarac u Stojkovića je označio kratak period bolje igre domaćina. Imao još nekoliko pokušaja, krajnje nepreciznih. Njegovom fudbalskom biću ne prijaju rovovske bitke. Definitivno. Ocena: 6.

EL FARDU BEN

Nije mu strana uloga “lažne devetke”, ali se ove večeri nije snašao. Za celo prvo poluvreme gotovo da nije pipnuo loptu. Doduše, nije to bila samo njegova krivica, već proizvod krajnje bezidejne igre celog veznog reda. Donekle je prodisao u naystavku, ali do kraja ostao bez ikakvog uticaja na Zvezdin napad. Morao bilje posle dodavanja Kataija. Ocena: 5.5.

IZMENE

GELOR KANGA (od 46. minuta)

Pretpostavljalo se da će utakmicu da počne među rezervama. Ulaskom u poluvremenu, oplemenio je do tada potpuno sterilnu igru veznog reda. Bio vrlo odgovoran, što mu i nije osnovna karakteristika, a partiju začinio sjajno izvedenim kornerom za trenutak odluke. Mogao je bolje u čistoj kontri “dva na jedan”. Ocena: 7.

DIJEGO FALĆINELI (od 46. do 86. minuta)

Nije se ni blizu našao u gol šansi, ali je uradio ono čega u Zvezdinoj igri nije bilo u prvih 45 minuta. Vršio je pritisak na poslednju liniju rivala, iznudio nekoliko prekršaja. U ovakvoj poostavci, odigrao ono što se od njega očekiva,lo. Ocena: 6.

SLAVOLJUB SRNIĆ (od 74. minuta)

Ušao umesto Kataija da zatvori levu stranu. Nije imao previše posla. Bez ocene.

MILAN PAVKOV (od 86. minuta)

Premalo vremena na terenu da bi bio ocenjen.

MARKO GOBELJIĆ (od 86. minuta)

Otklonio opasnost posle Borjanove odbrane pobede u 89. minutu. Premalo vremena i učinka da bi bio ocenjen.

TRENER

DEJAN STANKOVIĆ

Pritisnut pravilom da meč moraju da počnu dvojica mlađih od 21 godine, dugo se dvoumio između Gavrića koji je potpuno van forme i Petrovića, odustao od osnovne formacije sa jednim zadnjim veznim. Svestan nemoći ekipe, jedva je čekao poluvreme i izmene. Reakcija zbog faula na pola terena jasno govori o njegovoj nervozi u prvih 45 minuta. Rekosmo, čekao je poluvreme i tada je povukao ispravne poteze. Za diskusiju je potez da Bena postavi za najisturenijeg napadača. Samo zbog izmena… Ocena: 7.