LIGA EVROPE

SKENER MAXBETSPORTA Natho i Pavlović odlični, ali je Sadik igrač utakmice

,

Fudbaleri Partizana i trener Savo Milošević posle pobede u Kazahstanu (Foto: Starsport)

Prva pobeda u Ligi Evrope je ostvarena i Partizan je napravio veliki korak ka plasmanu u eliminacionu fazu. Crno-beli će dobrog raspoloženja da se vraćaju iz dalekog Nur Sultana, pošto su savladali Astanu sa 2:1 i tako došli do 4. boda.

Na meču Arsenal – Standard, naša kladionica nudi kvotu 3.35 za igru 1&1P2-3.

Pored rezultata mogu da budu zadovoljni i igrom. Doduše, ne svih 14 aktera, pojedinci su malo razočarali. Srećom, Astana nije imala kvalitet da iskoristi pojedine greške i da ozbiljnije zapreti osvajaču Kupa Srbije.

Igrač utakmice, sa dva gola je Umar Sadik. Prati ga i sjajni Bibras Natho. Pa krenimo redom…

Vladimir Stojković – Iskusni golman je uvek imao problem sa šutevima iz daljine. Jednostavno, tokom karijere se nikada nije snalazio kada lopta dugo putuje ka njegovom golu. Jedan takav šut Rotariua je umalo završio u mreži crno-belih, ali je Stojković nekako ipak uspeo da odbrani. U 86. minutu nije imao sreće, očajno je procenio let lopte posle šuta Sigurjonsona i bacio se u pogrešnu stranu. OCENA: 6

Nemanja Miletić – Napravio je grešku u 62. minutu koja je mogla da bude kardinalna. Nepotrebno je vratio glavom loptu ka svom golu i tako umalo proigrao Murtazajeva. Srećom po njega, Stojković je pravovremeno istrčao van šesnaesterca i glavom otklonio opasnost. Osim toga nije imao veće greške, odigrao je korektno. Možda je kod primljenog gola mogao da pomogne Ostojiću, ali preuzeo je drugog igrača. OCENA: 7

Bojan Ostojić – U tri situacije je refleksnom reakcijom sprečio eventualne šanse Astane. Bio je siguran sve do 85. minuta, kada je zakasnio da uđe u šut Sigurjonsonu. Umalo je upisao asistenciju za 3:0, ali je gol Sadika poništen zbog ofsajda. Da je Afrikanac bio pribraniji i da nije dirao loptu, šut Ostojića bi završio verovatno u golu. OCENA: 7

Strahinja Pavlović – Odličan meč Pavlovića. Dobio je sve duele sa Hižničenkom, posle i sa Murtazajevim. Bio je siguran i u skoku i na zemlji. Čak je upisao i asistenciju iz nehata. Definitivno najbolji igrač Partizana u poslednjoj liniji u Nur Sultanu. OCENA: 7,5

Slobodan Urošević – Gotovo perfektna defanzivna partija levog beka crno-belih. I u ofanzivi je bio koristan. Poslao je nekoliko upotrebljivih centaršuteva, a umalo se upisao i u strelce. Odlično je probio po levom krilu i šutirao precizno u 20. minutu, ali je njegov šut zaustavio Erić. Najvažnije, Astana je bila bezopasna po desnom krilu, a za to je zaslužan Urošević. OCENA: 7

Bibras Natho – Mozak Partizana, mašinovođa crno-belog voza. Izraelski fudbaler je najinteligentniji igrač našeg predstavnika u Ligi Evrope i to je pokazao i u Kazahstanu. Kada je lopta kod njega, navijači Partizana mogu da budu mirni. Ima sjajan pregled igre i uvek zna gde su mu saigrači. Zato im šalje sjajna dodavanja. Upisao je asistenciju u 73. minutu, a mogao je i još neku, da su saigrači bolje reagovali. Šteta što u finišu meča nije postigao gol iz dobre prilike, ne bi bilo strepnje u samoj završnici. OCENA: 8

Saša Zdjelar – Astana je bila bezopasna tokom većeg dela utakmice i gotovo da nijedan napad nije organizovala kroz sredinu. Za to velika zasluga ide na račun Partizanovog defanzivnog veziste. Zdjelar je vršio odličan presing, zaustavljao kontranapade. OCENA: 7,5

Zoran Tošić (do 77. minuta) – U 57. minutu je propustio idealnu priliku, do koje je Partizan i došao posle njegove dobre defanzive. Pre toga je imao nekoliko dobrih asistencija koje su upropastili Asano i Sadik. Sve u svemu, odigrao je dobar meč. U finišu je ostao bez snage i ustupio je mesto Markoviću. OCENA: 7

Sejduba Suma (do 66. minuta) – Propisno se obrukao u 47. minutu. Imao je zicer, dobio je idealnu loptu od Tošića, ali je promašio okvir gola. Nekoliko minuta posle toga je lošim dodavanjem upropastio odličan kontranapad. Primetio je trener Savo Milošević da je psihološki pao posle promašeog zicera, zato ga je i izveo sa terena. Umesto njega je Šćekić pojačao defanzivu. OCENA: 6,5

Takuma Asano (do 79. minuta) – Situacija iz 52. minuta, kada je driblao, driblao i onda zaboravio loptu iza sebe, najbolje opisuje partiju Japanca. Loš prijem u nekoliko dobrih situacija, te neodlučnost u nekim važnim momentima koštali su Partizan još nekog gola. Deseti uzastopni meč Asana u crno-belom dresu na kojem nije uspeo da se upiše u strelce. OCENA: 6

Umar Sadik – Doneo je prednost Partizanu u 29. minutu, pošto je sjajno reagovao kada mu se odbila lopta posle šuta Pavlovića. To se od njega i očekuje, da bude siguran kada dobije loptu u šesnaestercu. Kasnije je propisno nervirao navijače Partizana. U nekoliko situacija se loše kretao, slao je slaba dodavanja kada je mogao da posluži Tošića i Natha i tako napravi stopostotne prilike. Iskupio se u 73. minutu, kada je odlično reagovao posle asistencije Natha i pogodio za 2:0. OCENA: 8,5

IZMENE

Aleksandar Šćekić (od 66. minuta) – Ušao je u igru da pojača defanzivu i to je dobro odradio. Ostavio je solidan utisak za vreme koje je proveo na terenu. OCENA: 7

Lazar Marković (od 77. minuta) – Željan je brzonogi ofanzivac igre i golova. Mogao je da upiše u finišu asistenciju, pri rezultatu 2:0, ali je bio sebičan i šutirao je umesto da proigra Natha. OCENA: 6,5

Rajko Brežančić (od 79. minuta) – Ulazak Brežančića u igru je bio Miloševićev odgovor na to što je Astana zaigrala sa tri napadača. Nije imao puno posla, Kazahstanci su bili bezopasni po njegovoj strani i nisu se ni trudili da napadaju tako. Premalo vremena je igrao da bi bio ocenjen.

TRENER:
Savo Milošević – Još jedan važan meč u kojem je strateg Partizana pogodio sa taktikom. Njegovi izabranici su vršili visok presing i tako osvojili popriličan broj lopti na protivničkoj polovini. Naš klub je delovao moćno u Nur Sultanu, stvorio je ogroman broj velikih prilika i delovalo je kao da igra protiv nekog prosečnog superligaškog tima. Nedostajala je samo dobra realizacija, pa da rezultat bude ubedljiviji. Uvođenje Šćekića umesto Sume je bila odlična izmena, kasnije je i Brežančićem zatvorio prilaze ka golu. Sada Milošević može da uživa u prvoj pobedi u Ligi Evrope. OCENA: 8,5