LIGA EVROPE

SKENER MAXBETSPORTA Iskusni znalci pogurali Partizan, Miletićevo loše veče

,

Vladimir Stojković – Odlično je odbranio veoma neugodan šut Moldea u 12. minutu. Bio je potpuno nemoćan kod gola Bolija. U drugom poluvremenu je Stojković imao nekoliko odličnih intervencija. Zamaskirao je nesigurnost svojih defanzivaca u pojedinim momentima. Pravovremenim izletanjem je skinuo i jedan zicer u samom finišu. Ocena: 7.

Nemanja Miletić – Verovatno je u četvrtak bio najlošiji igrač Partizana. Često su ga udvajali Boli i Eikrem. Norvežani su svesno napadali Miletića pošto su znali da će teško moći da se trkački nadmeće sa njima. I kod primljenog gola je mogao da reaguje bolje, mada nije direktno kriv za njega. Ocena: 6.

Igor Vujačić – Sve što je Miletić loše odradio crnogorski fudbaler je popravio. Sjajno je pokrivao svog desnog beka i počistio nekoliko opasnih situacija. Bio je dobar i u skoku. Kod gola Bolija je ispao, kao i kompletna odbrana, ali nije rupa nastala njegovim istrčavanjem. Ocena: 6,5.

Strahinja Pavlović – Sve bi bilo dobro u njegovoj igri da nije bilo tog finiša prvog poluvremena. Istupio je iz formacije, izašao previše visoko, a brzi fudbaleri Moldea su ga izbacili duplim pasom i stvorili sebi veliku priliku. Sve što se posle toga desilo u poslednjoj liniji crno-belih je bilo lančana reakcija. Kasnije se mladi štoper konsolidovao. Osim u jednoj situaciji kada je možda mogao da bude i bolji, odnosno kada mu je Džejms pobegao i potom šutirao, a Stojković odbranio. Budući defanzivac Lacija je bio dobar u skoku, nekoliko puta je sigurno izneo loptu na protivničku polovinu. Još jedan meč u kojem je stekao važno iskustvo. Ocena: 6,5.

Slobodan Urošević – Umalo Partizan nije primio gol u 59. minutu zbog njegove spore reakcije. Nije pratio saigrače, propala je ofsajd zamka, izvadio ga je Šćekić dobrom reakcijom u petercu. Još nekoliko puta su probili gosti po njegovoj strani, ali na sve to ćemo zaboraviti zbog Uroševićeve kretnje u ofanzivi. Pogotovo kod gola za 2:1, kada je savršeno ušao iza leđa Asana i potom proigrao Tošića kao na tacni. Ocena: 7,5.

Saša Zdjelar – Ne možemo partiju Partizanovog ratnika nazvati lošom, ali je bila daleko od dobre. Borio se u odbrani, pokušavao je da pomogne svojim saigračima ako ispadnu iz formacije. Nekoliko puta je pokretao kontranapade. Međutim, u dva-tri navrata je poslao toliko loše i nepotrebno rizične lopte, da je imao ludu sreću da posle toga Molde nije postigao gol. Taj pad koncentracije krajem prvog, pa potom i sredinom drugog poluvremena je žestoko mogao da košta našeg predstavnika. Ocena: 6,5.

Aleksandar Šćekić – Spasao je u dva navrata crno-bele. Pogotovo u 59. minutu, kada je požrtvovano skočio ispred napadača Moldea i spasao već viđeni gol. Bio je crnogorski fudbaler odličan tokom čitavog meča. Kvario je igru Moldea, delio dobre lopte u ofanzivi. Ocena: 7.

Filip Stevanović (do 62. minuta) – Jedan od agilnijih igrača Partizana tokom prvog poluvremena. Većina ofanzivnih akcija crno-belih su išle po njegovoj strani. Zadavao je dosta problema desnom beku Moldea, probio ga je u nekoliko navrata. Kasnije je malo ostao bez snage, zato je i ustupio mesto Asaneu. I pored toga, veoma dobra partija 16-godišnjeg fudbalera. Ocena: 7.

Sejduba Suma (do 73. minuta) – Tako je malo potrebno fudbaleru iz Gvineje da zablista. A zablistao je u poslednjem minutu prvog poluvremena i tako verovatno spasao Partizan poraza. Bio je siguran sa loptom, svi napadi su kretali preko njega. Kada god je primio loptu negde blizu šesnaesterca rivala to je bilo opasno po Norvežane. Postigao je jako lep gol, kasnije je bio u još jednoj poluprilici. Milošević ga je izvukao iz igre možda i prerano. Ocena: 7,5.

Zoran Tošić – Da ne igra odbranu, ne igra. Da mogu da prođu i duži intervali utakmice da uopšte ni ne vidite Tošića na terenu, mogu. Međutim, isto tako niko ne može da kaže da Tošić nije najveći majstor u ovom timu Partizana. Asistencija i gol za pobedu. Ne treba reći ništa više. Igrač utakmice! Ocena: 8.

Umar Sadik (do 46. minuta) – Mnogo je nervirao Nigerijac navijače Partizana tokom prvog poluvremena. Mučio se da primi loptu. U jednoj situaciji je nerezonski šutirao iz teške pozicije umesto da proigra usamljenog Sumu. Uglavnom je kasnio nekoliko koraka kada god bi mu saigrači poslali loptu. Zato je i ostao u svlačionici. Ocena: 6.

Izmene:

Ognjen Ožegović (od 46. minuta) – Ušao je umesto Sadika, koji nas je nervirao u prvom poluvremenu. Nigerijac je bio loš, ali je makar bio prisutan u igri. Ožegović ni to. Gotovo da smo zaboravili da je na terenu, sve do 78. minuta, kada je dobio savršenu loptu od Asana u šesnaestercu. Spetljao se, prešla mu je preko noge i uopšte nije uspeo da šutne. Ocena: 6.

Takuma Asano (od 62. minuta) – Posle 15 minuta je konačno dobio prostor koji mu je potreban. Pretrčao je desnog beka Moldea, odložio savršenu loptu za Ožegovića, ali špic crno-belih ju je promašio. Međutim, već u sledećem napadu se još više obrukao Asano. Urošević je iskoristio jednu grešku veziste Moldea, pronašao Asana samog u petercu, ali je Japanac loše zahvatio loptu i poslao je daleko na južnu tribinu. Učestvovao je potom u akciji kod gola Tošića. Ocena: 6,5.

Bibras Natho (od 73. minuta) – Od kako je ušao u igru, nešto je počelo da se dešava na polovini Moldea. Odmah je postalo jasno da je igrač koji ima odličan pregled igre. Poslao je nekoliko dobrih lopti napred. Ocena: 6,5.

Trener:
Savo Milošević – Dobro je proučio igru rivala i spremio taktiku u skladu sa njom. Napadao je po levom krilu, delimično kako bi izmorio Haraldseida, ali i kako bi rasteretio stranu na kojoj je bio ove večeri slabi Miletić. Pravovremenim izmenama je preokrenuo stvari na terenu. Vidljivo je kako želi da igra njegov Partizan. I sve je bliži tome da to i postigne. Ocena: 7,5.