EP u fudbalu

SKINUTA LINEKEROVA KLETVA Engleska u derbiju izbacila “pancere” i poslala Leva u istoriju (VIDEO)

,

Sterling postiže gol (Foto: Beta/AP)

Kletva Gerija Linekera skinuta je na Vembliju. Engleska je u derbiju osmine finala izbacila Nemačku – 2:0 (0:0)!

Na meču Švedska – Ukrajina, naša kladionica nudi kvotu 2.38 za igru ug 3+.

Vođeni upravo već čuvenom rečenicom slavnog napadača da je fudbal igra u kojoj uvek pobeđuju Nemci, tim Gereta Sautgejta je igrao vrlo oprezno, rovovski. Sa Vokerom na mestu desnog štopera u formaciji 3-4-3 i Tripijeom ispred njega, engleski selektor je neutralisao Robina Gosensa.

Na drugoj strani, prvi put sa Vernerom od starta, nemački tim je počeo ambiciozno, ali sve što je dobio bio je slobodan udarac u uvodu meča, baš posle faula Rajsa nad Vernerom.

Igralo se rovovski, a tek u finišu prvog poluvremena viđene su prave prilike. Haverc je poslao pravovremen pas ka klupskom kolegi iz Čelsija, ali je Verner pucao vrlo slabo, a pritom i Pikford pravoremeno ušai u taj šut.

Neposredno pre zvižduka Danija Makelija za odlazak na odmor, iznenada se ukazala prilika i Englezima. Hai Kejn je očajno reagovao na poklon loptu Milera i dao sasvim dovoljno vremena Humelsu da otklini opasnost.

Drugo poluvreme počelo je prilikom Nemačke. Odlično je pucao Haverc, a Pikford zaista sjajno odbranio.

Ništa se nije dešavalo sledećih 25 minuta, a tada je, pravo niotkuda, usledio početak pada Nemačke. Do tada sasvim bezopasni Englezi izveli su odličnu akciju. Luk Šo je s leve strane ubacio na peterac, a Sterling postigao treći gol na prvenstvu!

Samo šest minuta kasnije, Tomas Miler je promašio šansu utakmice. Dobio je divan dubinski pas, imao priliku bolju od penala, pucao pored Pikforda, ali i pored gola.

Taj promašaj je definitivno poslao odlazećeg Joakima Leva u istoriju. Baš kao i Milera, koga je upravo Lev vratio ovog leta u tim. Jer, četiri minuta kasnije, Hari Kejn je stavio tačku. Centaršut Griliša, kapiten Gordog Albiona je tačnim udarcem glavom sproveo u mrežu.

Poučeni iskustvom Španaca i posebno Francuza, Englezi nisu dozvolili “pancerima” da se vrate u meč. Dobili su utakmicu godine, za sada.

I imaju otvoren put ka finalu. Čekaju ih Šveđani ili Ukrajinci u Rimju, pa možda povratak na Vembli u polufinalu… Ipak, biće na ovom prvenstvu još iznenađenja. Sigurni smo u to.

Strelci: 1:0 Sterling 75, 2:0 Kejn 86. Stadion: Vembli. Sudija: Dani Makeli (Holandija).

ENGLESKA: Pikford – Voker, Megvajer, Stons – Tripije, Filips, Rajs (od 88. Henderson), Šo – Saka (od 69. Griliš), Kejn, Sterling.

NEMAČKA: Nojer – Ginter (od 87. Džan), Humels, Ridiger – Kimih, Kros, Gorecka, Gosens (od 88. Sane) – Haverc, Miler – Verner (od 68. Gnabri).