“SLALOM” KAKAV SE RETKO VIĐA Srpski reprezentativac strelac i asistent u pobedi nad liderom prvenstva (VIDEO)

,

Trenutak kada je Đorđe Despotović postigao gol za 1:0 (Foto: Printsktin)

Rusko fudbalsko prvenstvo se dodatno zakomplikovalo posle 21. kola, a za to je kriv i srpski reprezentativac Đorđe Despotović. Njegov Rubin je u Kazanju savladao lidera prvenstva Zenit sa 2:1 (1:0).

RUSIJA: Kvota u MaxBetu na trijumf Krilja Sovjetova protiv Toma je 1.60.

Vodeći gol je postigao upravo Despotović, u 41. minutu iz jedanaesterca. Bio je to 10. pogodak nekadašnjeg napadača subotičkog Spartaka i Crvene zvezde u Premijer ligi Rusije, pa je on sada na deobi treće pozicije na listi strelaca. Bolji od njega su samo napadači Zenita, Sardar Azmun sa 12 i Artem Dzjuba sa 11 pogodaka.

Iranac je u nedelju i izbio na lidersku poziciju, pošto je svoj 12. gol postigao u 75. minutu. Dobro je reagovao posle asistencije iskusnog Rakitskog, pa je izjednačio na 1:1.

U finišu meča, neverovatna drama. Rubin je poveo sa 2:1 u 92. minutu, posle kontranapada i fenomenalnog prodora Denisa Makarova. Despotović je poslao dugu loptu ka Makarovu, pa mu se zato piše i asistencija, a ofanzivac Rubina je prelepim driblingom uspeo da nadmudri dvojicu igrača Zenita, da se izbori za poziciju i precizo šutne. Golman Lunev nije imao šanse, Rubin je zasluženo poveo.

Međutim, nije to bilo sve od ove utakmice. Nadoknada vremena je i dalje trajala, igrao se 97. minut, kada je na asistenciju VAR-a zbog prekršaja u šesnaestercu domaćih dosuđen penal za Zenit. Dzjuba je preuzeo odgovornost, ali je slabo šutirao i Juri Djupin mu je odbranio. Ostalo je 2:1, tek da se prvenstvo potpuno zakomplikuje.

Devet kola je ostalo do kraja, a razlika između vodećeg Zenita i petoplasiranog Dinama iz Moskve je sada samo šest bodova. Pored njih, za titulu se bore i CSKA, Spartak, a potpuno neočekivano i Soči.

Što se tiče Despotovićevog Rubina, uspeh bi bio plasman u Ligu konferencija.