SLS PLEJ-AUT Dva remija, penali u Milanovcu, evrogolovi u Novom Pazaru!

Branko Sekulovic

,

Stefan Lončar je postigao prelep gol za Novi Pazar u meču sa Lučancima (Foto: Starsport)

Trenutno najugroženiji timovi u superligaškoj plej-aut borbi u 32. kolu uvećali su bodovni saldo nefrešenim rezultatima. Metalac je kod kuće odigrao nerešeno sa Spartakom, 1:1, a istim rezultatom završena je i utakmica Novi Pazar – Mladost.

Na meču Barnli – Sautempton, naša kladionica nudi kvotu 3.10 za igru 1X&3+.

U Gornjem Milanovcu navijači su gledali penale. U prvom poluvremenu dosuđena su dva, za obe ekipe po jedan. Najpre je već u 4. minutu Spartak došao u vođstvo, precizan sa bele tačke bio je Nikolić, da bi u 42. minutu najstroža kazna bila dosuđena na drugoj strani. Odgovornost je preuzeo Stojanović i pogodio za 1:1. Pomenimo i da je gostima u 14. minutu VAR poništio gol zbog ofsajd pozicije.

U drugih 45 minuta nije bilo golova, mada je bilo uzbudljivih situacija na obe strane. Na kraju, podela plena kojom su zadovoljniji gosti, mada je Metalac i dalje u igri za opstanak.

Fudbaleri Novog Pazara bili su blizu druge uzastopne pobede u plej-autu, ali su im gosti iz Lučana pokvarili slavlje. Domaćin je poveo prelepim golom Stefana Lončara, koji je šansu dobio u drugom poluvremenu, a 20 minuta kasnije šutem sa 25 metara se upisao u strelce za vođstvo svog tima.

U 72. minutu štoper Nemanja Mićević je dubinskom loptom proigrao Sašu Jovanovića koji je šutirao iz prve i efektno matirao golmana Novog Pazara Kukića za 1:1 i peti remi Lučanaca na poslednjih šest utakmica. U 78. minutu Lončar je imao još jednu šansu za Novi Pazar, ali njegov udarac po zemlji nije ugrozio mrežu gostiju. Na drugoj strani, u 2. minutu nadoknade Danoski je prokockao priliku da donese tri boda Lučancima.